Отборът на Наполи изгуби всякакви шансове за второто място в Серия „А", след като „партенопеите" стигнаха само до точката при визитата си на Удинезе. Двата тима направиха добър двубой, който завърши при краен резултат 1:1. Гостите откриха в края на първата част, когато Хосе Кайехон успя да материализира хубава атака на „небесносините". Домакините от Удине обаче бързо се върнаха в мача, изравнявайки в 56-ата минута.  До края на срещата нови попадения не паднаха, а единственото на „Фриули" бе червеният картон на аржентинеца Федерико Фернандес.  Така Наполи остава твърдо на трето място в класирането, докато Удинезе е на 13-та позиция с 39 точки.

Лацио се отдалечи от участие в Лига Европа през следващия сезон, след като столичани направиха голово реми с Торино 3:3. По този начин, двата отбор бяха изпреварени от Милан, който вече заема последното място даващо европейска квота. Нещата на „Олимпико" започнаха след гол глава на Стефано Маури за 1:0. Ясмин Къртич изравни  в началото на полувремето, но минути по-късно Кандрева отбеляза от дузпа за 2:1. Последва пълен обрат за „биковте" след попадения на Тахцидис и Имобиле, а драмата бе пълна в 90-ата минута, когато Антонио Кандрева подели точките между двата тима.

Сасуоло повярва в спасението, след като момчетата на Еузебио Ди Франческо записаха много важни три точки при гостуването си на Киево с 1:0. В герой за гостите се превърна Доменико Берарди, който реализира малко преди края на първата част. Така Сасуоло излезе над опасната зона с актив от 28 точки. Киево пък продължава да трепери за елитния си статут, имайки 30 пункта.

Последният Катания пък изненада играещия за нищо Сампдория, надвивайки „моряците" с 2:1.  Аржентинската връзка в селекцията на „слоновете" отново бе решаваща, след като точни за успеха бяха Лето и Бергесио. Едно попадение за гостите бе върнато от Стефано Окака Чука.

В два мача, които нямаха никакво значение относно борба за изпадане или класиране за Европа, Верона надви като гост Аталанта с 2:1, а Каляри надигра Дженоа със същия резултат.