Милан увеличи на пет точки преднината си в италианската Серия "А". Походът на "росонерите" към мечтаното Скудето продължава, а поредната жертва на гранда се казваше Фиорентина. Този следобед тосканци загубиха гостуването си на "Сан Сиро" с 2:0. Победителите пък доказаха, че могат да се справят и без своя голям лидер Златан Ибрахимович.

Удинезе сложи край на серията без загуба за Лацио в Италия

За Удинезе успехът е едва трети през настоящата кампания

Миланистите решиха всичко в своя полза още до почивката. Още в 17-ата минута резултатът бе открит от капитана Алесио Романьоли. Бранителят дебнеше на далечна греда при центриране от корнер и с глава съумя да вкара в мрежата продължената от Кесие топка.

В 28-ата домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Селемакерс излезе сам срещу вратаря на гостите, но в последния момент бе посечен от подгонилия го защитник Херман Пецела. С отговорната задача се нагърби Кесие, който удвои преднината на своя тим.

Нов провал за Аталанта в Серия "А"

"Бергамаските" отстъпиха на Верона у дома

Нервите на африканеца обаче не издържаха малко преди почивката, когато Милан отново бе дарен с възможността да изпълнява дузпа. Този път той стреля прекалено слабо и полякът Драговски успя да хване ъгъла.

През второто полувреме "росонерите" бяха близо до класиката, но Хакан Чалханоглу се размина с фантастично попадение, намирайки единствено дясната греда на "виолетовите".

Ветеранът в селекцията на гостите Франк Рибери пък можеше да върне своите в мача, ала страхотно спасяване срещу французина направи Джиджо Донарума.

Ювентус без Роналдо се измъчи срещу Беневенто и стигна само до точка

"Старата госпожа" измъкна 1:1 като гост

В следващия кръг на Милан предстои трудно гостуване на Сампдория. Фиорентина пък ще иска да сложи край на негативната си серия с домакинска победа над предпоследния Дженоа.

МИЛАН - ФИОРЕНТИНА 2:0

1:0 Романьоли (17"), 2:0 Кесие -дузпа (28")