Ювентус не успя да победи Беневенто в мач от 9-ия кръг на Серия А. "Старата госпожа" достигна само до 1:1 на "Чиро Вигорито" . Така Юве остава далеч от лидерската позиция, заемайки 5-ото място, докато новаците са 12-и. За състава на гостите не игра Кристиано Роналдо, който бе оставен да почива.

"Черно-белите" отбелязаха попадение в първото си чисто положение в мача. В 21-ата минута Киеза намери с чудесен прехвърлящ пас Мората, който финтира Йоница и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на домакините.

Последваха силни минути за Юве. Дибала стреля встрани от вратата в 26-ата минута. Малко по-късно Лападула падна в наказателното поле, искайки дузпа, но такава не беше отсъдена.

В 35-ата минута и Дибала бе фаулиран в наказателното поле, но главният съдия прецени, че няма основание да отсъди единадесетметров наказателен удар.

В добавеното време на първата част, домакините успяха да изравнят. Летиция шутира от границите на наказателното поле, забивайки топката във вътрешната част на лявата греда, за да влети в мрежата.

През второто полувреме, Ювентус имаше шанс да излезе напред в резултата, но Мората стреля неточно, пращайки коженото кълбо встрани от лявата греда. Малко преди края на мача, Дибала отправи добър удар от обещаваща позиция, но Монтипо се намеси решително и до попадение не се стигна.До края на мача не се стигна до нещо по-интересно пред двете врати и така новакът Беневенто стигна до престижна точка срещу шампиона Ювентус.

Атлетико (Мадрид) победи Валенсия с 1:0