Лацио демонстрира, че дните на неубедителна форма вече са зад гърба на римските "орли". Тази вечер "бианкочелестите" спечелиха гостуването си на Верона с 5:1. Срещата не бе от голямо значение за домакините, които вече са сигурни за оставането си в елита. Селекцията на Симоне Индзаги пък до последно ще се бори за сребърната втора позиция.

Интер победи Дженоа и си върна второто място

Ромелу Лукаку вкара два гола, Алексис Санчес един

Първото полувреме приключи при равенство - 1:1, след като и двата отбора се разписаха от дузпи. В 38-ата Луис Фелипе спъна откъсващия се Закани и реферът посочи бялата точка, а от нея безпогрешен беше Амрабат. Чиро Имобиле пък се върна в борбата за голмайсторския приз с Кристиано Роналдо, след като също от наказателен удар беше точен в продължението на първата част.

Снимка 489685

Източник: EPA/БГНЕС

Пълният обрат в мача беше осъществен от Сергей Милинкович-Савич. Исканият от ПСЖ халф беше точен от фаул. При него се получи и малък рикошет, който подлъга фатално сръбския страж Радунович.

Преднината на "небесносините" стана още по-убедителна в 62-ата, когато принос за това имаше Хоакин Кореа. Аржентинецът получи подаване от Милинкович-Савич и някак си измежду купа от играчи съумя да насочи към далечния ъгъл на домакинската врата.

До края остана време и за гол №33 на Чиро Имобиле от началото на кампанията. Вездесъщият стрелец В 83-ата Джордан Лукаку спечели сериозен периметър, след което продължи за Чиро, а той с много техничен изстрел в далечния ъгъл направи 1:4.

Но това не беше всичко от голаджията, в 95-ата минута дойде време и на неговия хеттрик, след като беше точен отново от дузпа за крайното 1:5.

Парма взе гостуването си на изпадналия Бреша

Деян Кулушевски беше в основата на успеха на "пармалатите"

В следващия кръг Лацио приема у дома вече изпадналия Бреша, докато Верона домакинства на СПАЛ.

ВЕРОНА - ЛАЦИО 1:5

1:0 Амрабат (38"), 1:1 Имобиле -дузпа (45+5"), 1:2 Милинкович-Савич (56"), 1:3 Кореа (62"), 1:4 Имобиле (83"), 1:5 Имобиле-дузпа (95')