Лацио спря серията си от четири поредни мача без победа в шампионата, след като се наложи с 1:0 като гост над Верона в среща от 20-ия кръг на Серия "А".
"Орлите" застрашиха вратата на своите съперници още в 4-ата минута. Густав Исаксен демонстрира страхотните си индивидуални качества, проби и стреля, но ударът му бе блокиран. Топката се озова на главата на Тижани Нослин, но той отблизо пропиля страхотна възможност, за да поведе в резултата.
Иван Проведел се наложи да се намесва в 41-ата минута и да спасява удара на Домагой Брадарич.
Футболистите на Лацио имаха претенции за дузпа в 60-ата минута за нарушение срещу Матео Канчелиери, но съдията подмина ситуацията, а ВАР също не се намеси.
Лоренцо Монтипо направи страхотно спасяване в 72-ата минута, спасявайки удара от фал на Адам Марушич.
Верона направи огромен пропуск в 77-ата минута. Амир Сар подаде към Антоан Бернед, който стреля, но ударът му не успя да порази вратата на Проведел и излезе в аут.
Автогол на Виктор Нелсон в 79-ата минута донесе успеха на "римските орли".
Футболистите на Верона на свой ред имаха претенции за дузпа в 88-ата минута за нарушение срещу Николас Валентини, но те не бяха уважени от съдиите.
След тази победа Лацио е осми в класирането с 28 точки, докато Верона е предпоследен с 13.