Интер разгроми като гост Дженоа с 3:0 в мач от 36-ия кръг на италианското футболно първенство. Двубоят бе под №3000 за "нерадзурите" в елита, като до момента няма друг тим, който да се похвали с подобно постижение, защото преди 14 години Ювентус беше изхвърлен от Серия "А".

Интер започна много силно и набързо създаде няколко опасни атаки пред вратата на съперника, но с пропуски се отличиха Ромелу Лукаку, Кристиан Ериксен и Марсело Брозович. В крайна сметка усилията на гостите дадоха резултат и те поведоха в 34-ата минута на срещата. Бираги центрира много добре от ъглов удар и Лукаку с глава отбеляза за 0:1. Това бе негов 22-и гол в Серия "А" и общо 28-и във всички турнири през сезона.

Второто полувреме отново премина под диктовката на Интер, като в началото пропуски направиха Данило Д'Амброзио и Алексис Санчес. Седем минути преди края чилиецът се разписа и успокои феновете на "нерадзурите". Санчес вкара след отлично подаване на Виктор Моузес. В 90-ата минута Лукаку се вкара за втори път в мача и оформи крайното 3:0.

Благодарение на тази победа Интер се завърна на второ място в класирането със 76 точки и изостава на 4 точки от лидера Ювентус, който утре е домакин на Сампдория. Аталанта се намира на трето място със 75 точки.

Дженоа продължава битката си за оцеляване в елита. Генуезците са 17-ти с 36 точки - на 4 пред Лече, който заема 18-а позиция и утре ще гостува на Болоня. До края на първенството остават 2 кръга, които ще се изиграят през следващата седмица.