Отборът на Рома така и не успя да постигне 9-ата си поредна победа в Серия "А", след като записа равенство в мача си с Интер, в дербито от 30-ия кръг на италианското футболно първенство.

Двубоят завърши при резултат 1:1.

За гранда от Милано точен бе Перишич, а за "вълците" се разписа Наинголан.

Римляните заемат третата позиция във временното класиране на шампионата, като разполагат с актив от 60 точки - 7 по-малко от лидера Ювентус.

Столичани бяха в уникална серия, като за последно, в Италия, бяха отстъпили именно пред Старата госпожа.

Интер бе записал две поражения в последните си 5 мача, като редуваше страхотни двубои с доста разочароващи такива. Съставът от Милано е непобеден вече в три поредни срещи.

През първото полувреме шансове за отбелязване на първи гол се откриха и пред двете единайсеторки, като Салах дори прати топката в мрежата, но попадението му беше отменено.

В 35-ата минута Мохамед получи страхотен пас в половината на съперника и отказа Ханданович, но секунда след като се разписа видя, че страничният арбитър е вдигнал своя флаг, маркирайки засада.

Повторенията показаха, че такава действително има.

Резултатът бе открит през второто полувреме на мача, като след асистенция на Брозович, Перишич даде преднина на гостите в 54-ата минута.

Интер се върна в своята половина и чакаше шанса си на контраатака, което бе използвано от мощните атакуващи състезатели на римляните.

Те нанесоха своя удар 6 минути преди последния съдийски сигнал, когато Джеко асистира на Наинголан за оказалото се и крайно 1:1.

Така Интер остава на 5 точки от днешния си съперник в таблицата с класирането.

Ето и стартовите състави, на които заложиха двамата треньори:

РОМА: Шчесни, Манолас, Дине, Рюдигер, Кейта, Наинголан, Пянич, Пероти, Салах, Флоренци, Ел Шаарави

ИНТЕР: Ханданович, Миранда, Нагатомо, Мурийо, Д'Амброзио, Перишич, Медел, Брозович, Биабиани, Едер, Ляич