Отборите на Ювентус и Рома завършиха наравно 0:0 в среща от третия кръг на Серия "А". Очакваното зрелище така и не се получи, като интересните положения пред двете врати бяха малко.

Дебют за домакините направиха най-новите попълнения в състава - Тюн Копмайнерс, Франсиско Консейсао и Николас Гонзалес, който влязоха като смени през втората част, но и тяхното включване не даде желания резултат и не помогна на "старата госпожа" да стигне до победата. Така "вълците" спряха устрема на съперника си и откраднаха първи точки от началото на сезона от "бианконерите".

След равностойни първи десетина минути, Рома стигна до първата по-интересна ситуация в мача в 12-ата минута, когато Лоренцо Пелегрини стреля от границата на наказателното поле, но след рикошет топката мина на сантиметри покрай вратата.

Гостите имаха нов шанс в 17-ата минута, когато Матиас Соуле напредна и стреля, но над вратата.

Ювентус също не стоеше лошо на терена и имаше някои интересни атаки, които обаче така и не можеха да завършат с опасен удар към вратата на Миле Свилар.

Най-доброто положение за домакините дойде в 42-рата минута, когато след бърза атака отляво топката бе подадена към Влахович, който стреля към вратата, но Свилар направи добро спасяване и попречи да се стигне до гол.

Като цяло обаче първата част бе доста постна откъм интересни моменти пред двете врати и не бе особено изненадващо, че голове така и не паднаха.

На полувремето Тиаго Мота реши, че ще рискува и ще пусне в игра привлечения само преди дни Тюн Копмайнерс на мястото на Хуан Кабал, а дебют направи и Франсиско Консейсао, който пък замени Самуел Мбангула.

Нидерландецът бързо се прояви и в 48-ата минута изведе Душан Влахович на добра позиция пред наказателното поле, но сърбинът не успя да отправи достатъчно добър удар и топката се търкулна покрай вратата.

В 67-ата минута Юве организира интересна атака, но първо удар на Консейсао бе блокиран, а впоследствие и Йълдъз стреля, но и при него защитник застана на правилното място, за да попречи на топката да поеме към вратата.

В 83-тата минута и Нико Гонзалес се появи в игра, заменяйки Душан Влахович.

Рома бе изключително близо до победния гол в 90-ата минута, когато Анхелиньо отправи страхотен шут по земя, преминал на сантиметри от дясната греда.

Последната възможност за отбелязване на гол се откри пред играча на Ювентус Кенан Йълдъз, който отправи силен, но доста неточен удар в 93-тата минута.