Байер (Леверкузен) записа драматичен успех срещу Волфсбург с 4:3 в мач от 4-ия кръг на Бундеслигата. Победният гол за "аспирините" реализира Виктор Бонифас в 3-ата минута на добавеното време на двубоя.

Волсфсбург откри резултата още в 5-ата минута, след като бранителят на Леверкузен Норди Мукиеле си вкара автогол.

В 14-ата минута Байер (Леверкузен) успя бързо да възстанови равенството. Флориан Вирц не остави шансове на Камил Грабара за 1:1.

В 32-ата минута Байер (Леверкузен) стигна до обрат. Алехандро Грималдо изпълни корнер и намери Йонатан Та, който беше точен за 2:1.

До края на първата част обаче Волфсбург реализира два гола - за 2:2 попадение отбеляза Себастиан Борнау, а Матиас Сванберг обърна до 3:2.

Четири минути след началото на второто полувреме "аспирините" изравниха след още един гол от корнер, като се разписа Пиеро Инкапие.

В 88-ата минута футболиста на Волфсбург Яник Герхард получи директен червен картон.

В 93-ата минута Бонифас отбеляза победния гол за домакините. Нападателят бе най-съобразителен в наказателното поле и вкара с изстрел в долния десен ъгъл.

Фейенорд - Байер (Леверкузен) 0:4 в мач от Шампионската лига