Татяна Воложанина се класира за финалите на топка и лента на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Минск (Беларус). Българката изигра силно всичките си четири композиции, но намери място на два финала. На обръч и бухалки тя остана девета (първа резерва). В многобоя Татяна Воложанина е осма със сбор от 91.650 точки, а другата българка Стилияна Николова зае 10-о място с 89.200 точки.

Николова игра много вдъхновено, имаше някои грешки, но и двете показаха много силна гимнастика.

Шампион в многобоя стана представителката на домакините Алина Харнаско със 103.700 точки, среброто спечели рускинята Лала Крамаренко със 103.300, а трета се нареди Анастасия Салос (Беларус) със 102.500 точки. Топ осем допълват Никол Зеликман (Израел), Даря Трубникова (Русия), Кристина Погранична (Украйна), Саломе Пажава (Грузия) и Татяна Воложанина. В многобоя при жените участваха 20 гимнастички.

По-късно днес ансамблите ще изиграят композицията си с три обръча и два чифта бухалки. България заема трето място във временното класиране за многобоя след изпълненията с пет топки вчера. Финалите на отделните уреди при жените и при ансамблите са в неделя.

Българките спечелиха първо място в квалификациите на Световната купа по естетическа гимнастика в София

Надпреварата се провежда в "Арена Армеец"