Националните отбори на България за жени и за девойки спечелиха първо място в квалификациите на Световната купа по естетическа групова гимнастика, която се провежда в "Арена Армеец" в София. Женският национален отбор дели първата позиция с Ovo Team (Финландия), след като двата тима получиха еднаква оценка от 18.800 точки. На трето място е Глория (Финландия) с 18.250 точки. За финала се класират първите осем отбора от квалификациите, но само по два от страна. Тимът на Етър Елит (Велико Търново), който зае девето място в пресявките, също влиза на финала с оценка от 15.300 точки.

В турнира "Чалъндж къп" за девойки българският национален отбор зае първо място в квалификациите с 18.450 точки. Втори в подреждането е Сидисабад (Естония) с 18.150 точки, а трети - Гранд Виктори (Украйна) с 16.150 точки. Етър Елит е на пета позиция с 15.200 точки и също ще участва на финалите.

Световната купа по естетическа групова гимнастика завършва утре с финалите при жените и при девойките от 10.30 до 13.30 часа.