Отборите на Борусия (М'Гладбах) и Щутгарт не успяха да се победят в първия си мач за новия сезон. Двубоят завърши при равенство 1:1, като по-доволни от точката трябва да бъдат домакините, които се добраха до нея секунди преди последния съдийски сигнал.

След нулева първа част, Щутгарт успя да поведе в 51-ата минута, когато румънският национал Александру Максим завърши добра атака на „швабите". Въпреки опитите си да запазят резултата, селекцията на Армин Фее се пропука в самия край на срещата.

Борусия се добра до точката в даденото от съдията продължение, когато немският национал Кристоф Крамер направи безпомощен Свен Улрайх.

Така Щутгарт не успя да се реабилитира пред своите фенове, които все още са бесни на любимците си за тяхното ранно отпадане в турнира за Купата на Германия.

БОРУСИЯ (М'ГЛАДБАХ)-ЩУТГАРТ 1:1

0:1 Максим (51'), 1:1 Крамер (90')

СТАДИОН: „Борусия-Парк"

СЪДИЯ: Кристиян Дингерт

М'ГЛАДБАХ: Зомер, Домингеш, Щранцъл, Янчке, Корб, Траоре, Хан, Нордвайт, Джака, Рафаел, Хргота (резерви: Хаймерот, Херман, Венд, Шулц, Джонсън, Крамер, Азар)

ЩУТГАРТ: Улрайх, Швааб, Клайн, Сакай, Рюдигер, Ромеу, Гентер, Харник, Дидави, Максим, Ибишевич (резерви: Киршбаум, Нидермайер, Лайтнер, Груезо, Костич, Вернер, Рауш)