Кьолн разби с 5:0 като гост скъпата селекция на Херта. "Козлите" бяха пълни господари на терена и нанесоха второ поредно поражение в Берлин на "старата дама".

Джон Кордоба вкара два гола за успеха, а по един добавиха Флориан Кайнц и Март Ут. Руне Ярщайн пък си заби автогол. И двата тима имат по 26 точки и са в долната част на класирането в Бундеслигата.

"Козлите" поведоха в резултата в 4-ата минута. Тогава Флориан Кайнц намери Джон Кордоба, който напредна и след рикошет в крак на защитник на домакините прехвърли Руне Ярщайн за 0:1.

В 22-ата минута колумбийският таран засече центриране отляво на Якоб за 0:2.

Кьолн направи преднината си класическа в 37-ата минута. Тогава Кордоба остана сам срещу Ярщайн и подаде към Флориан Кайнц. Халфът нанесе удар, вратарят на Херта не успя да изчиста топката, а вместо това прати кълбото в собствената си врата.

В 62-ата минута Кайнц вкара четвърти гол за гостите. Той бе изведен добре отдясно и с премерен удар не остави шансове на стража. Седем минути по-късно Март Ут от пряк свободен удар оформи крайното 0:5.