От ръководството на ЦСКА са изготвили списък за мащабна селекция на юноши, които да подсилят всички елитни гарнитури на клуба. Целта е, след изграждането на новата база на школата, кръгът да бъде затворен и това да е началото на създаване на собствени кадри, които да подсилват първия отбор всяка година. В момента на позицията координатор в ДЮШ заема Петър Занев. Очаква се в близко бъдеще в Академия ЦСКА да бъде назначен и опитен чуждестранен специалист, който да спомогне всичко да бъде оптимизирано и в това направление в клуба да се работи на най-високи обороти.
"Червените" са започнали и други инициативи, за да се доближат максимално до талантливи деца. Една от тях е скорошната среща между изпълнителния директор на ЦСКА Вангел Вангелов, спортния директор на клуба Бойко Величков и координаторът на ДЮШ Петър Занев заедно с лидера на Сектор Г Иван Велчев и с директора на СУ "Генерал Владимир Стойчев" в София Борис Борисов.
След края на есенния полусезон нито един отбор на столичани не се намира в челната тройка на класирането в Елитните юношески групи.
p36f
на 30.12.2025 в 19:06:40 #59То няма лошо, ама развитието на терените за ДЮШ е застинало от месец-два
abc-xyz
на 30.12.2025 в 18:54:26 #58Наколенките от соца още влизат в употреба
Поздравителен адрес от ръководството на Левски получи Лудогорец след равенството с Мидтиланд (1:1) в Дания. 26-кратният шампион на България поздравява „орлите“ за представянето им в Хернинг и в същото време желае бързо възстановяване на Валдас Дамбраускас, който не води Лудогорец в мача заради положителна проба за коронавирус.
"Уважаеми колеги, за нас е удоволствие да ви поздравим за играта, показания характер и воля и спечелената точка в гостуването на Мидтиланд в четвъртък, 16 септември. Всяко едно добро представяне във втория по сила европейски турнир Лига Европа носи престиж и уважение не само към Вашия клуб, но и към българския футбол като цяло. Ръководството, спортно-техническия щаб, футболистите и служителите на ПФК Левски, пожелават бързо и безпроблемно възстановяване на треньора на Лудогроец Валдас Дамбраускас и го очакваме отново на треньорската скамейка“, пише в писмото от Левски до Лудогорец.
abc-xyz
на 30.12.2025 в 18:47:15 #57waterloo на 30.12.2025 в 17:59:11 #56 ===== Абе, нарцис, като е толкова нормално “да избираш Почетни Президенти и Членове, нещо което ставаше на почти всяко комсомолско и профсъюзно събрание”, какво ми постваш съвсем нормалните слова за онова време на Добри Джуров и пр. партийни номенклатури!? Те с нищо не са били по-различни от словата, които сте дръпнали на връх Мусала, още запенени от гордост, че сте добутали бюста на Сталин на най-високата точка на Балканския Полуостров!
seal
на 30.12.2025 в 18:22:32 #56малкият ми син, както всяко дете ходи на футболна школа. има феноменално силен шут, ако шибне с топката на Недялко пипоня ще отлети с 200 обаче - до тук, забие поглед в топката и до там. е аз ли трябва да му преподавам тези подробности или "треньора" кой то е забил очи в GSM и следи как вървят залозите
seal
на 30.12.2025 в 18:18:21 #55german веднъж, гледах с тях едно занимание, ами много интересна тренировка, а децата бяха много старателни и въодушевени -------------------------------------------------------- да, че да правят врътки и трикове, дали в школите имат време за физическа подготовка!?!?! вижте ги нашите футболсти какви бедрени мускули имат - никакви! вие поне имате образование в тази област.
waterloo
на 30.12.2025 в 17:59:11 #54От профила ти разбирам, че имаш 54 лазарника. Което ще рече, че някъде след 80-та година та до така наречения "преход" си марширувал послушно на 1-ви май 9-ти септември и си скандирал паролите в прослава на Партията и бай Тошо...
Да не би да си го давал дисидент?
Тогава откъде знаеш какво са унищожли архивите на МВР след като би слвдвало да заеш, че генерал-полковник Атанас Семерджиев** е свършил тази работа?
И още нещо: едно е да избираш Почетни Президенти и Членове, нещо което ставаше на почти всяко комсомолско и профсъюзно събрание, а друго е да ги имаш като официални Председатели на армейския клуб на "народната власт" каквито бяха основателите на Държавна сигурност генерал-ма йор Боян Българанов, генерал-полковник Здравко Георгиев и армейския генерал Добри Джуров
Необходимо ли е да ти изброявам останалите фур@жки?
**Той е най-дългогодишният началник на Генералния щаб на БНА (1962 – 1989), първи заместник-министър на народната отбрана (1966 – 1989), член на ЦК на БКП (1962 – 1990) и на ВС на БСП (1990 – 1992). Министър на вътрешните работи (1989 – 1990), отговорен за унищожаване на досиетата на агентурния апарат на Държавна сигурност.
abc-xyz
на 30.12.2025 в 17:39:36 #53waterloo на 30.12.2025 в 16:32:20 #48 ======= Ватерло, тия телеграми сме ги чели. Също и словото на Добри Джуров. Не е случайно, че другарите от МВР са запазили само тях, а са унищожили партийните поздрави на другарите от Левски и от Левски-Спартак. Но ти като осведомен по всички въпроси, няма начин да нямаш едно екземпляр че от словото при поставянето на бюста на Товариш Сталин на връх Мусала. Имало е пламенно слово и клетва на вярност в Партията! Скандирания “Сталин, Тито, Димитров!”! Пък после си ги избирате и тримцата за Почетни Президенти! Дай една извадка от словата по тоя повод. Може и нещо от Солака да изкараш от края на 1969 г.
german
на 30.12.2025 в 16:57:43 #52бичконе, не всички да под един знаменател
имам познати, децата им тренират в една частна школа във Варна.
веднъж, гледах с тях едно занимание, ами много интересна тренировка, а децата бяха много старателни и въодушевени
n-a-U7doPfz9
на 30.12.2025 в 16:55:14 #51От 52 коментара, повече от половината са на двамата гнусари
salam-drugari
на 30.12.2025 в 16:52:07 #50Отдавна тази мантра “ собствени юноши в първия отбор” умря в България. Като се започне от най-малките и се стигне до 18-19 години всички нива са леш и разкапани от шуро-баджанащина. Родителите плащат тренерите да пущат “пилетата” им и убиват в зародиш желанието на можещите, но оставени на пейката. Карат ги да играят контузени и им скапват кариерата още преди да е започнала. Това го знам от опита на моя най-голям авер, чийто син играе в школата на Разград.
german
на 30.12.2025 в 16:51:07 #49ротмистър Данаил Валентинов Попегоргиев, е главнокомандващ ескадрон Бялка, храни се в отделно сепаре на Полевата кухня, където в рамка от абаносово дърво виси неговата Диплома за юридическа правоспособност по всяко кътче на света и слънчевата система
gychopopov
на 30.12.2025 в 16:39:20 #48Данаил Валентинов Попегоргиев е с вишу незавършено...може и с вишу незапочнато да е!
waterloo
на 30.12.2025 в 16:33:57 #47Данаил Валентинов Попегоргиев безспорно е ГЛУПОВАТ, но това не му пречи да лъже както не може да лъже и една дърта циг@нка, макар самият той да принадлежи към тоя етнос. Мик Джагър на 13.05.2024 в 19:43:49#119 "Потурнак, дипломата не ми се е налагало да си я показвам от много време. Фактите са безмилостни обаче, адвокат съм в най-престижната Бг кантора"
Данаил Валентинов Попгеоргиев обаче срамежливо премълчава, че в България има ПУБЛИЧЕН РЕГИСТЪР на лицата с юридическа правоспособност и че той макар да е най-честно възроденият действащ адвокатин в световен мащаб, името му
- го няма в нито една адвокатска колегия в България
- го няма в списъка на лицата притежаващи юридическа правоспособност в България
waterloo
на 30.12.2025 в 16:32:20 #46Телеграмата на обединените армейски спортисти до трудещите се от град Сталин: " Скъпи другари, приемете нашия армейски привет по случай историческото ви Решение да преименувате древния си град като му дадете името на великия Вожд и водител на световния пролетариат, наследника на Маркс, Енгелс и Ленин, неуморния борец за мир и благоденствие на всички народи по земята, нашия любим Йосиф Висарионович Сталин!"
Иначе си остава лично негова тайна откъде точно той извади тази стъкмистиката за 75% от членовете на ЦК на БКП
waterloo
на 30.12.2025 в 16:26:04 #45Най-интересното и забавното не само при азбучника, но и при всички останали оранжеви ибрикчии, че никой от тях и до днес не можа да обясни как така всички ТЕ (без изключение) станаха горещи привърженици и защитници на етрополо-ловешкия проект на бившия си благодетел и чорбаджия Гриша Ганчев при положение, че на 30.06.2016 година когато Лизензионната комисия лицензира преименувания "Литекс" с ЕИК 110501548, докато в същото време бившият армейски клуб ЦСКА (София) с ЕИК 130212106 все още съшетствуваше преди да бъде изпратен в Държавния архив на 09.09.2016 година с решение на Софийския Градски Съд. Оранжевите форумни колеги обаче срамежливо мълчат и като няма за какво друго да говорят вкарват в обръщение за пореден ли път темата за мутренската сглобка в столичната Борисова градина.
waterloo
на 30.12.2025 в 16:25:39 #44аbc-xyz на 30.12.2025 в 14:19:25 # 38 Ватерло, няма какво да ти обяснявам неща които знаеш! И няма нужда да ми обясняваш какво е в днешно време. По време на соца, за да следваш право те проверяваха по партийна линия и ти даваха разрешение да следваш право. Без това разрешително, макар и с необходимия бал за право, те записваха да учил история! Имам приятели, на които точно това им се случи! ============================================================================= Азбучникът изкуфя напълно!
Имал бил приятели, от които знаел как и къде се кандидатствало по времето на соца.
Единият от тези приятели е сигурно пишман адвокатина Данаил Валентинов Попгеоргиев.
Относно Ангел Бързашки, няма какво да споря с теб, защото ако беше мъничко по-образован щеше да знаеш, че тези неща бяха решени веднага след 9.9.1944 от тогавашния вътрешен министър Антон Югов с неговата заповед # 1420 от 10.10.1944 година
Мик Джагър
на 30.12.2025 в 15:48:05 #43То ако трябва да сме сериозно в школите резултатите не трябва да са целта, а изграждането на грамотни футболисти. Резултатите трябва да са следствие.
seal
на 30.12.2025 в 15:41:14 #42за да има добри български футболисти, мачовете трябва да излязат на уличата и в училищните дворове, там се гради качество и умение, а не в някакви школи, където обират парите на родителите , единствено.
boril-atanasov
на 30.12.2025 в 15:38:01 #41,,,
boril-atanasov
на 30.12.2025 в 15:37:20 #40А юунушецка група ли ? ----