Борусия (Дортмунд) победи с 2:0 като гост Вердер (Бремен) в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. Точни за "жълто-черните" бяха Дан-Аксел Загаду и Ерлинг Холанд през второто полувреме.

Така рурският клуб събра 45 точки и излезе на второ място във временното класиране. "Бременските музиканти" записаха пета поредна загуба и са предпоследни.

През първото полувреме нямаше нито един точен удар към една от двете врати. В 47-ата минута на Бюрки се наложи да се намесва след удар на Битенкурт.

В 52-ата мминута шут на Холанд бе избит в корнер. След последвалото центриране Загаду стреля от воле и откри резултата.

Три минути по-късно Павленка успя да изпревари Холанд и с крак му отне топката.

Все пак в 66-ата минута норвежецът вкара дежурния си гол. Нападателят бе намерен на добра позиция от Хакими и удвои преднината на Борусия. Това бе 11-о попадение за Холанд в 7 мача за "жълто-черните".