Английският национал Джуд Белингам демонстрира пълно хладнокръвие и заяви, че в лагера на тима "няма притеснения, няма стрес, няма драми". Думите му дойдоха въпреки факта, че родината му стана поредната жертва на т.нар. "треска за втори мач", завършвайки наравно 0:0 срещу състава на Гана на Световното първенство по футбол.
Селекцията, водена от Томас Тухел, не съумя да повтори силното и ефективно представяне от впечатляващия си откриващ сблъсък срещу Хърватия миналата седмица. Белингам обаче бе категоричен, че феновете и медиите не трябва да изпадат в излишна паника от този резултат.
"Беше разочароващо, като треска на втория мач, както винаги при нас", коментира звездата на Реал Мадрид.
"Сякаш във всички турнири, на които съм бил, става едно и също - добро представяне в началото и победа, а след това малко разочарование във втория двубой. Трябва обаче да отдадем заслуженото на съперника. Ганайците извлякоха от мача точно това, за което бяха излезли да играят. Не успяхме да ги преодолеем, въпреки всички корнери, голямото владение на топката и многото удари към вратата. Това са неща, които просто се случват във футбола", обясни полузащитникът.
"Изключително важно е за нас, а и за вас, да не се настройваме твърде негативно и да не нагнетяваме напрежение. Ще анализираме играта, ще видим къде сгрешихме и ще се подготвим максимално добре за Панама. Така че - без притеснения, без стрес, без драма", призова английският ас.
"Аз все още съм млад, но вече се числя към по-опитните играчи в този състав. Моето послание към всички е просто да останем позитивни и да запазим отличната атмосфера, която цари в съблекалнята. Това не е краят на света, имаме 4 точки в актива си, които ни поставят в много изгодна позиция. Сега мислим само за Панама - почивка, възстановяване и излизаме за победа", допълни Белингам.
"Мисля, че тимът на Гана знаеше отлично какво трябва да направи, за да запази шансове за излизане от групата, и се справи изключително добре. Ние вероятно бяхме длъжни да направим малко повече на терена, но пак казвам - драма няма", завърши спокойният халф.