Байерн (Мюнхен) записа очаквана победа над Аугсбург в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата. Баварците се наложиха на „Алианц Арена" с 3:0.

По този начин възпитаниците на Пеп Гуардиола се възползваха от грешната стъпка на големия си конкурент Борусия (Дортмунд), който загуби като гост на Волфсбург с 1:2.

Мюнхенци вече водят с четири точки пред „жълто-черните", заемайки еднолично лидерската позиция.

С този мач Байерн влезе в историята на германския футбол след като мина рекорда за най-много мачове без загуба в Първа Бундеслига, записвайки успех №37. Досегашното върхово постижение от 36 мача без поражение се държеше от Хамбургер  и беше поставено през далечната 1983 г.

Срещата започна отлично за Байерн. Още в 4-ата минута домакините успяха да поведат след като Данте намери Боатенг, който отблизо направи 1:0.

След попадението, мюнхенци продължиха да доминират. Кроос на два пъти излезе на чисти голови позиции, но пропусна. В 42-ата минута  Франк Рибери изпълни отличен пряк свободен удар и прати топката право във вратата на гостите за за 2:0.

Втората част бе с по-спокойно темпо. Гостите опитаха на няколко пъти да пробият Нойер, но без успех.

В 93-aтa минута Остржолек игра с ръка в наказателното поле след остро центриране на Мюлер и реферът отсъди дузпа. Зад бялата точка застана именно Мюлер и  не сгреши за 3:0.

След този мач Аугслубург е на 13-ото място с 13 точки.

Байерн Мюнхен - Аугсбург  3:0

1:0 Джером Боатенг - 5'
2:0 Франк Рибери - 42'
3:0 Томас Мюлер - 95' (д)

Байерн Мюнхен: Нойер, Данте, Боатенг, Рафиня (Мюлер - 74'), Алаба, Мартинес, Лам, Рибери, Кроос (Кирхоф - 81'), Гьотце (Робен - 66'), Манджукич

Аугсбург: Хитц, Калвин-Бракер, Калван, Верхаег, Остржолек, Байер, Хаан, Фогт (Мьолдерс - 79'), Моравек (Хонг - 74'), Вернер, Алтънтоп (Милик - 54')