Монако се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Лигата на Фрация. "Монегаските" стигнаха до тази фаза на турнира след победа с 2:1 като гост над Ница.

Още в третата минута Тома Лемар откри резултата на "Алианц Ривиера". Халфът на Монако получи отлично подаване от Балде Кейта и с глава направи резултата 0:1.

В 18-ата минута резултатът бе изравнен с гол на Аласан Плеа. Нападателят бе намерен от Ален Сен-Максимин и с прецизен удар не остави шансове на вратаря. Съдията Клеман Тюрпен използва системата за видеоповторения, за да се увери, че Плеа не се намира в засада при подаването към него.

Тома Лемар няма да напусне Монако през януари

Монако не пуска Лемар в Ливърпул през януари

Интерес към халфа има и Арсенал

Въпреки по-добрата игра на "орлетата", Монако нанесе втори удар. В 37-ата минута Адама Диакаби засече центриране на Балде Кейта за 1:2.

До края на мача домакините опитаха да стигнат поне да изравнителен гол, но такъв не падна.