Нико Розберг продължава доминацията си във Формула 1! Германецът спечели състезанието за Гран При на Русия. Това е трети успех за Розберг от началото на сезона и общо седми поред за пилота на Мерцедес.

Втори се нареди Люис Хамитън. Последното място на почетната стълбичка остана за пилота на Ферари Кими Райконен. Това беше рекоден подиум №700 за Ферари във Формула 1.

Ники Розберг стартира от полпозишън на пистата в Сочи като не изпусна първата позиция до края на състезанието. Останалият втори в надпреварата - Люис Хамилтън стартира от десетата позиция, но с много силно каране спечели заслужено почетното място на стълбичката.

Себастиан Фетел отпадна още на старта на състезанието след сблъсък с болида на Даниел Квят от Ред Бул, който в рамките на стотина метра два пъти го удари в гръб, което доведе и до удар в предпазната стена.

Фернандо Алонсо (6-о място) и Дженсън Бътън (10-о) донесоха първи точки за сезона на Макларън. Рено също взе първи точки за сезона със седмото място на Кевин Магнусен.