Ръководните фактори във Формула 1 официално въведоха режим "топлинна опасност" преди старта на предстоящия състезателен уикенд на пистата в Австрия.

Това бележи първия случай от началото на настоящата кампания, в който се задейства извънредният протокол за опасно високи температури.

Синоптичните предвиждания за трасето в Австрия сочат, че живакът в термометрите ще прехвърли границата от 31 градуса по Целзий. Поради тази причина инженерните екипи ще бъдат задължени да монтират допълнителни охладителни системи в колите. Поставянето на това оборудване автоматично повишава и прага за минимално допустимо тегло на състезателните машини.

През изминалата състезателна година процедурата за "топлинна опасност" намери приложение на два пъти. Правилото бе активирано първо през месец октомври по време на Гран при на Сингапур, а малко по-късно и в надпреварата за Гран при на САЩ на пистата в Остин.

Неделният старт на австрийска земя се явява осми кръг от календара за сезона, като временното подреждане при пилотите се оглавява от 19-годишния италиански талант Кими Антонели с болид на "Мерцедес".

Макс Верстапен се надява подобренията в Ред Бул да върнат тима в челото

Макс Верстапен се надява подобренията в Ред Бул да върнат тима в челото

Четирикратният световен шампион очаква с нетърпение домашното състезание за отбора