Холандия и Унгария сътвориха истинска наслада за сетивата. „Лалетата" биха маджарите с невероятното 5:3 в мач, който ще се помни дълго от всички истински ценители на „красивата игра". С успеха „оранжевите" запазиха стопроцентовия си актив след 6 мача в квалификационна група „Е" и убедително водят в класирането. Унгарците пък остават трети с 9 пункта, колкото има и вторият Швеция.

През първата част домакините имаха пълно преимущество на „Амстердам Арена". Резултатът бе открит в 13-ата минута от Робин ван Перси. След едно центриране от корнер, топката прехвърли куп от играчи фронтално от унгарската врата, но се озова у нападателя на Арсенал, който с безпощаден удар откри - 1:0.

Малко по-късно гол на Балаш Джуджак бе отменен, тъй като реферът не бе дал сигнал за изпълнение на фаула, след който крилото получи извеждащия пас.

Холандците явно се поотпуснаха след доброто първо полувреме и веднага бяха наказани за това. Първо в 47-ата мин. до болка познатият на феновете на Левски и Георги Петков Гергели Рудолф изравни, а само секунди по-късно Золтан Гера засече центриране на Джуджак за 1:2.

„Лалетата" реагираха като ужилени и изравниха на бърза ръка чрез Уесли Снейдер. Халфът са възползва от благоприятен рикошет в крака на маджарски защитник, който го изведе на отлична позиция и дребосъкът изравни с техничен удар - 2:2.

„Оранжевите" продължиха да рисуват на терена и резултатът не закъсня - в 73-ата мин.  Афелай напредна с топката около 20-30 метра, с дълъг пас намери Каут, който веднага сви към Ван Нистелрой и старият холандски майстор с хирургически точен шут от границата на пеналта направи 3-2. Ветеранът замени на почивката Ван Перси, който напусна с контузия.

Унгарците не мислеха да се предават и Золтан Гера изравни за 3:3 след грешка в отбрана на Урби Емануелсон. Домакините обаче показаха дух на победители и в крайна сметка стигнаха до заслужена победа.

В 78-ата мин. отново Афелай центрира отлично, а Дирк Каут засече топката от воле за 4:3. Секунди по-късно отново той покачи на 5:3.  Каут опита да центрира към Ван Нистелрой, но вместо това топката влезе във вратата, оформяйки по този начин крайния резултат.