Константин Зирянов отбеляза късен гол от дузпа, който помогна на Русия за равенството 1:1 срещу Холандия в приятелска среща, играна в Москва.

Холандците бяха жадни за реванш, след като Русия на селекционера Гуус Хидинк ги отстрани с 3:1 след продължения на четвъртфиналите на европейското първенство в Австрия и Швейцария. Резултатът от редовното време също беше 1:1.

Робин ван Перси оползотвори натиска на "лалетата" в 25-та минута, когато стреля точно в горния ъгъл на вратата на Игор Акинфеев и откри за 1:0.

Липсата на Халид Буларуз, Уесли Снайдер, Орландо Енгелаар, Едвин ван дер Саар и Рууд ван Нистелрой обаче оказа своето влияние и руснаците, който излязоха с почти същия състав като преди два месеца, изравниха 12 минути преди края.

Джовани Бронкхорст фаулира Дмитрий Торбински в наказателното поле и Константин Зирянов не сгреши от точката за изпълнение на дузпа.

Двубоят завърши при резултат 1:1, но Гуус Хидинк може да съжалява, защото Русия изгуби Роман Павлюченко, който се контузи още през първото полувреме.

"Двубоят беше интересен, особено през втората част. Можехме да отбележим още голове, както и холандците. Доволен съм от тактическото поведение на футболистите ми, както и от играта на тримата дебютанти Янбаев, Баженов и Воробьов", заяви Хидинк.