Отборите на Ривър Плейт и Бока Хуниорс не се победиха в 233-тото Суперкласико на аржентинския футбол, играно на наводнения "Монументал".

От равенството 1:1 по-недоволни могат да бъдат играчите на Ривър Плейт, тъй като играха с човек повече през по-голямата част от второто полувреме, след като директен червен картон получи Фернандо Гаго от гостите за игра с ръка в наказателното поле в 41-ата минута.

Телевизионните повторения на ситуацията обаче показаха, че главният съдия Мауро Вилиано е сбъркал с решението си да посочи бялата точка, тъй като Гаго не докосва топката с ръката си.

Ривър не се възползва от съдийския подарък, след като уругвайският нападател Рикардо Мора пропусна отсъдената дузпа, изпращайки топката над вратата.

Шест минути преди края на срещата и домакините също останаха с човек по-малко след червения картон на защитника Рамиро Фунес Мори.

Бока откри резултата в 22-ата минута с попадение на Лисандро Магаян, който засече от десетина метра подаване от фаул от ляво на Федерико Карисо. Домакините се добраха до точката в 79-ата минута, когато резервата Херман Пецея стреля с глава, вратарят Аугустин Орион не се намеси добре и изпусна топката, а Пецея направи добавка отблиза за 1:1.

Въпреки равенството Ривър Плейт остава начело в класирането с 22 точки след 10 срещи. Бока се намира на девето място с 14 пункта.

В другите мачове от шампионата "Апертура" Естудиантес надигра като гост Олимпо с 2:1, Килмес и Нюелс завършиха 1:1, а Атлетико Рафаела се изкачи до четвъртата позиция след 2:0 като гост над Расинг.