Отборът на Глазгоу Рейнджърс доказа за пореден път, че когато става въпрос за „големи дербита", моментната форма няма значение. Въпреки страхотните си финансови проблеми, „сините" наказаха с 3:2 вечния си опонент от Селтик. Победата зарадва изключително много феновете на стадион „Айброкс".

Срещата започна по най-добрия начин за домакините. Още в 11-ата минута, нигериецът Суней Алуко взриви публиката с красив гол.

Положението за „детелините" стана ужасяващо след  червен картон за Ду-Ри Ча в 29-ата минута. Напрежението в редиците на Селтик бе огромно. Не закъсня и отстраняването на втори играч за гостите. В  57-ата минута, Виктор Уаняма също напусна терена преждевременно

Численото превъзходство на Глазгоу Рейнджърс оказа влияние и логично се достигна до второ и трето попадение, което подлуди „сините" фенове на „Айброкс".

Само в рамките на пет минути, между 72-ата и 77-ата минута, Андрю Литъл и Лиъм Уолъс направиха резултата класически.

В последните две минути от срещата играчите на Селтик бяха на път от знаменит обрат, но въпреки головете на Скот Браун и Рьоне, Рейнджърс се поздрави с успех в днешното голямо дерби.

РЕЙНДЖЪРС -СЕЛТИК 3:2

1:0 Алуко (11'), 2:0 Литъл (72'), 3:0 Уолъс (77'), 3:1 Браун-дузпа (88'), 3:2 Рьоне (90')

Червен Картон: Ду-Ри Ча, Уаняма (Селтик), Боканегра (Рейнджърс)

Стадион: „Айброкс"

Съдия: Калъм Мъри

РЕЙНДЖЪРС: Макгрегър, Папач, Боканегра, Гоян, Уолас, Еду, Дейвис, Маккейб, Уитакър, Алуко, Макълък

СЕЛТИК: Фостер, Ду-Ри Ча, Рьоне, Мългру, Матюс, Браун, Уаняма, Ки, Ледли, Самарас, Стоукс