Селтик постигна Златен дубъл в Шотландия! След спечелената шампионска титла "детелините" триумфираха триумфира и в турнира за Купата на страната. Това се случи по най-сладкия възможен начин за клуба - с победа с 1:0 над големия съперник Рейнджърс във финала на "Хемпдън Парк". "Златният" гол падна в последната минута, като беше реализиран от резервата Адам Уче Ида.

"Детелините" са действащият носител на трофея, а и отново спечелиха титлата. Куриозното е, че от 22 години насам Селтик и Рейнджърс не се бяха срещали във финала за Купата на Шотландия.

Иначе през този сезон това е пето издание на "Олд Фърм", като тимът на Брендън Роджърс има три успеха, а другата среща завърши наравно.

Двубоят започна с натиск от страна на Рейнджърс. В 7-ата минута Тод Кантуел навлезе в наказателното поле на Селтик и шутира мощно, но бранител на "келтите" застана на пътя на топката и изби.

До края на първото полувреме двата отбора заложиха на предпазливата игра, като логично не стигна до чисто положения пред Джо Харт и Джак Бътланд.

На старта на второто полувреме Рейнджърс продължи да бъде по-активен. В 59-ата минута след центриране от корнер в наказателното поле Абдала Сима засече с глава и прати топката в мрежата зад Джо Харт. След преразглеждане на ситуацията с ВАР, голът не бе зачетен заради нарушение.

В 88-ата минута Рейнджърс пропиля златна възможност да реши всичко в двубоя. Скот Райт получи топката по земя на чиста позиция, но преди да отправи удар от близка дистанция, бранител на Селтик изчисти топката току пред футболисти на Рейнджърс.

Селтик среализира победното попадение в 90-ата минута. Възпитаниците на Брендън Роджърс разгърнаха по перфектен начин своята контраатака. Пауло Бернардо напредна през средата и стреля от далечна дистанция, но Джак Бътланд отрази. Последва добавка от страна на Адам Ида, който не остави шансове на англичанина да отрази и донесе Купата на Шотландия на "зелено-белите".