Бенфика си осигури класиране за четвъртфиналите на Шампионската лига. Португалците победиха Зенит с 2:0 в реванша на свой терен и след поражение с 2:3 в Санкт Петербург  чакат следващия си съперник в Русия.

Бенфика бе по-активният отбор през целия мач и напълно заслужено стигна до успеха. Още в 20-ата мин. Макси Перейра бе близо до гола още в 20-ата мин, но стреля от мого малък ъгъл и не уцели вратата.

В даденото от рефера продължение обаче Бенфика откри чрез Макси Перейра. Домакините направиха контра, Бруно Сезар намери отлично Витсел, белгиецът първо би във вратаря, но след това пусна с пета към Перейра, който отблизо не сбърка - 1:0.

Секунди по-късно Родриго се размина на сантиметри от втори гол, след като не успя да засече с глава лошо избита от малафеев топка.

След почивката Зенит се опита да вдигне оборотите и да тръгне в атака, но просто не постигна нищо интересно.  Вместо това португалците бяха тези, които можеха да вкарат втори гол. В 70-ата Зирянов сбърка и изведе Кардосо сам срещу вратаря Малафеев. Напоадателят на Бенфика обаче стреля покрай целта.

Домакините все пак стигнаха до второ попадение в добавеното време. Нелсон Оливейра  се разписа след отлична контра през разредената отбрана на питерци и матира Малафеев.

Бенфика - Зенит  2:0

1:0  Макси Перейра (45')

2:0  Нелсон Оливейра (93')

Бенфика: Артур, Жардел, Луизао, Емерсон, Перейра, Гарсия, Витцел, Гайтан (Матич - 71'), Родриго (Нолито - 62'), Сезар, Кардосо (Оливейра - 80')

Зенит: Малафеев, Хубочан, Ломбаертс, Анюков (Алвеш - 53'), Кришито, Денисов, Семак, Широков, Зирянов (Фаизулин - 70'), Бистров (Лазович - 46'), Кержаков