Следващият съперник на Ботев (Пд), ако „канарчетата" отстранят Астана, почти сигурно ще се казва Жрински Мостар. Днес отборът от Босна и Херцеговина победи като гост УЕ Санта Колома с 3:1 и само чудо може да им попречи на продължат във втория кръг на Лига Европа.

Хърватите обаче се измъчиха много сериозно с аматьорите от Андора. Домакините поведоха още в  самия край на първото полувреме чрез Бернат.

След почивката Жрински натисна, но успя да изравни чак в 63-ата мин чрез Църнов. Секунди по-късно Попович изведе гостите напред, а крайното 1:3 бе оформено от Джурич в 77-ата мин. Така реваншът в Мостар след седмица изглежда повече от протоколен.

Съставът на Жрински: Дуйкович, Бъркович, Раделич, Анчич, Стойкич, Савич, Муминович, Църнов, Джурич, Симеунович, Попович