Виляреал ще брани испанската чест на 1/4-финалите в Лига Европа. "Жълтата подводница" победи Леверкузен с 2:1 в реванша  и така отстрани немците с общ резултат от двете срещи 5:3.

Испанците, осигурили си добра преднина седмица по-рано, започнаха спокойно на "Ел Мадригал. Играчите на Леверкузен също не смееха да поемат рискове.

Статуквото се задържа до 33-ата минута, когато отлично двойно подаване между Санти Касорла и Роси изведе първия на отлична позиция и той матира Адлер.

След почивката интересните моменти също не бяха кой знае колко. Виляреал уби надеждите на немците с втори гол половин час преди края. Нова комбинация - Касорла - Роси пак постави на колене гостите, като този път се разписа италианецът.

Малко преди края Байер все пак намали. И този път обаче заслуга имаше играч на Виляреал и по-специално Родригес, който си вкара автогол за крайното 2:1.