Шампионът на Германия Байер (Леверкузен) постигна убедителна победа над Хофенхайм с 4:1 като гост си на "При Зиро Арена" в Зинсхайм в мач от третия кръг в Бундеслигата.

Мартин Терие откри резултата в полза на водения от Шаби Алонсо тим в 17-ата минута. Малко по-късно Виктор Бонифейс удвои. До края на първото полувреме Мергим Бериша върна един гол за Хофенхайм. През втората част обаче "аспирините" решиха всичко в своя полза след попаденията на Флориан Вирц и Виктор Бонифейс.

Двубоят започна с натиск от страна на гостите, който се материализира в 17-ата минута, когато Виктор Бонифас комбинира с Мартин Терие, който чукна топката в опразнената врата. Първоначално бе вдигнат флаг за засада, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР, голът бе зачетен.

Байер Леверкузен успя да удвои преднината си в 30-ата минута, когато Гранит Джака изведе Виктор Бонифас с дълго подаване зад гърба на отбраната на Хофе. Нигериецът успя да се справи с бранител на домакините, след което отправи мощен удар, оставяйки Оливер Бауман безпомощен.

Хофенхайм успя да върне един гол в 39-ата минута посредством Мергим Бериша, когато той засече центриране в наказателното поле, а домакините намалиха изоставането си до 1:2.

В третата минута на добавеното време на срещата Бонифас отправи мощен удар към долния ляв ъгъл на вратата на Хофенхайм, но Бауман направи феноменално спасяване и отрази.

"Аспирините" продължиха да бъдат настъпателни на старта на втората част. Те получиха правото да изпълнят дузпа в 70-ата минута, когато Флориан Вирц не остави шансове на Бауман и реализира за 3:1 в полза на шампиона на Германия.

Виктор Бонифейс сложи окончателно край на спора в 76-ата минута, когато направи самостоятелен рейд, навлезе отляво в наказателното поле на домакините и с удар ниско по тревата преодоля Бауман.

До края на двубоя гостите задържаха инициативата и логично се поздрави с крайния успех при гостуването си в Зинсхайм.

След тази победа Байер (Леверкузен) се върна на победния път.Шампионите вече имат 6 точки в актива си, и заемат 4-о място в Бундеслигата. Хофенхайм пък е на 12-а позиция с 3 точки.