Стяуа и Рапид завършиха наравно и във втората среща от 1/4-финалите на турнира за Купата на УЕФА.

Двата гранда от Букурещ обаче не успяха да си отбележат гол и срещата завърши 0:0. Така Стяуа продължава напред по правилото на повече отбелязани голове на чужд терен.

Началото бе за домакините. В 4-ата минута Никулае Дика отправи удар с глава в напречната греда. Постепенно символичните гости осъществиха надмощие в средата на терена и можеха да поведат в резултата. Голмайсторът им Мигурел Буга обаче изпусна отблизо в 32-та минута след подаване на Даниел Никулае.

На ответната страна вратарят Даниел Коман се справи със свободен удар на Мирел Радой. Домакините проиграха най-чистото си положение три минути след почивката, когато Дорел Гоян с глава от пет метра стреля в аут.

Постепенно Стяуа се върна назад и Рапид натисна. Буга обаче се контузи и напусна терена. Все пак гостите имаха шанс да спечелят мача в последните минути. Вратарят на домакините Карлос не се намеси добре при въздушен двубой и резервата Емил Дика отправи удар на празна врата, но в последния момент топката бе отбита от защитника Михай Несу.

Така Стяуа удържа нулевото равенство и намери място сред най-добрите четири отбора в турнира. Стяуа е първият румънски тим от 23 години насам, който достига до тази фаза на турнира.

През 1983-а година Университатя Крайова загуби на полуфиналите от Бенфика след по-малко голове на чужд терен.

Двубоят премина при изключителни мерки за сигурност. Близо 3000 полицаи охраняваха двете агитки и се постараха да предотвратят сблъсъците и сериозните инциденти между феновете на двата столични гранда.