Сезон 2015/16 не бе най-успешният в историята на Манчестър Юнайтед под ръководството на бившия мениджър - Луис ван Гаал. "Червените дяволи" завършиха на 5-ото място в класирането в английската Висша лига, което им осигури участие единствено в Лига Европа през тази година. По-лоша голова разлика лиши манчестърци от 4-ата позиция, на която удобно се бе настанил градският съперник - Сити. И двата гранда завършиха с актив от 66 точки, но мястото в Шампионска лига остана за "гражданите".

Пътят до Стокхолм

Юнайтед успя да достигне до полуфинал в Лига Европа, където ще се изправи срещу испанския Селта. Двата отбора нямат история помежду си, а "дяволите" отново имат преимуществото да са домакини в реванша. ТОПСПОРТ припомня на читателите си пътя на Манчестър до този етап на турнира.

Снимка 289623

Манчестър попадна в група "А" заедно с Фейенорд, Зоря (Луганск) и Фенербахче. На теория това бе възможно най-добрият жребий за отбора на Специалния. След 6 изиграни мача обаче, Юнайтед завърши на 2-ото място, тъй като записа две загуби - от Фейенорд с 0:1 и от Фенербахче с 1:2. Въпреки това, тимът успя да хване последния влак за елиминационната фаза в надпреварата.

Юнайтед не си даде зор срещу Зоря, но хвана последния влак за елиминациите (ВИДЕО)

"Червените дяволи" се разминаха с Лудогорец

На 1/16-финалите съперник на "дяволите" бе тимът на Сент Етиен. Възпитаниците на Моуриньо не се затрудниха с този опонент и с общ резултат 4:0 се класираха за 1/8-финалите в Лига Европа.

Манчестър Юнайтед се справи със Сент Етиен и в реванша, даде неочаквана жертва

Юнайтед се справи със Сент Етиен и в реванша, даде неочаквана жертва

Мхитарян с гол, но и с тежка контузия

В първия мач звездното попадение в редиците на Юнайтед - Златан Ибрахимович записа дебютен хеттрик с "червената" фланелка и затвърди головото си надмощие над Сент Етиен с общо 17 попадения в 14 срещи срещу този опонент.

Снимка 278993

Другата звезда в отбора - най-скъпият трансфер в историята на футбола Пол Погба за първи път се изправи срещу своя по-голям брат Флорентин.

Снимка 290319

Той е част от френския гранд от 2013-а година, като интересното е, че защитава цветовете на Гвинея на национално ниво, докато Погба е национал на Франция. Причината е, че Флорентин е роден в град Конакри, но родителите му напускат Гвинея, още когато е на 8 месеца, за да заживеят във Франция. Пол е роден именно там, 3 години по-късно.

Погба се изправя срещу по-големия си брат в Лига Европа, но кой е Флорентин?

Манчестър Юнайтед и Сент Етиен излизат един срещу друг в четвъртък

Жребият на 1/8-финалите отреди за съперник на "дяволите" Ростов. Отново опонент, който бе подценен от Юнайтед. В Русия мачът завърши с 1:1.

Здравеняците от Ростов спънаха звездите на Манчестър на потресаваща руска ливада (ВИДЕО)

"Червените дяволи" стигнаха до 1:1

На "Олд Трафорд" Манчестър записа минимална победа с 1:0, която бе достатъчна да осигури място на отбора на следващия етап от турнира. Герой на вечерта бе Хуан Мата, който отбеляза брилянтно попадение в 70-ата минута.

Ростов отново измъчи Манчестър Юнайтед, "червените дяволи" потръпнаха на Театъра на мечтите

Коравият Ростов отново измъчи Юнайтед, "червените дяволи" потръпнаха на Театъра на мечтите

Минимално 1:0 за английския гранд

На четвъртфиналите Андерлехт бе отборът, който изненадващо затрудни Юнайтед. Интригата остана за втория двубой, тъй като първият мач завърши 1:1, след като Дендонкер поряза "дяволите" с гол в 86-ата минута и измъкна равенството.

Надменен Манчестър пропусна да бие Андерлехт, белгийците се докопаха до 1:1

"Червените дяволи" пуснаха гол в заключителните минути

В реванша, след инфарктен 120-минутен двубой, Манчестър победи с 2:1 с гол на Маркъс Рашфорд в продълженията. След този сблъсък "дяволите" удължиха серията си на 8 срещи, в които са останали непобедени на европейската сцена. Единственото нещо, което помрачи "червеното" щастие бе контузиите на Златан Ибрахимович и Маркос Рохо, като дуото ще бъде извън терените за доста дълъг период от време. И двамата са със скъсани кръстни връзки на коляното.

Манчестър Юнайтед е на полуфинал в Лига Европа след инфарктен 120-минутен мач на "Олд Трафорд"!

"Червените дяволи" победиха с 2:1 Андерлехт

Юнайтед е все по-близо до спечелването на Лига Европа за първи път в историята си и то още в първия сезон на Жозе Моуриньо начело. "Дяволите" са изправени и пред требъл, като вече спечелиха трофея от "Къмюнити Шийлд" в началото на кампанията и Купата на Лигата, след като победиха Саутхемптън с 3:2 на "Уембли".

В другия полуфинален сблъсък за място на финала в Стокхолм ще се борят Лион и Аякс.

Снимка 290347

СЕЛТА ВИГО

В първия мач на полуфиналната фаза в Лига Европа, домакин ще бъде Селта. Отборът заема 10-ото място в Ла Лига, след 32 изиграни кръга. 13 победи, 5 равенства и 14 загуби има на сметката си тимът, воден от Едуардо Берицо.

Испанците не са най-силният домакин - през този сезон имат 6 поражения на свои терен и допуснати 12 гола в тези загуби.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД

Юнайтед, от своя страна, е на 5-ата позиция във временното класиране във Висшата лига, само на точка от Топ 4. След победата над Бърнли през уикенда, "дяволите" са на рекорден път с 23 срещи, в които са останали непобедени във всички турнири. "Олд Трафорд" пък е най-неприятното място за съперниците на "червените" в Европа. През настоящата кампания, Манчестър записа 6/6 победи на "Театъра на мечтите".