Андерлехт успя да стигне до 1:1 срещу Манчестър Юнайтед в първия мач между двата отбора от 1/4 финалите в Лига Европа.

Почти през цялото време "червените дяволи" доминираха на терена и владееха положението, но разсеяна игра на защитата в последните минути на срещата, донесе изравняването за белгийския тим.

На "Констант Ван Ден Сток" играчите на Жозе Моуриньо очаквано бяха отборът, който влезе по-добре в мача, а особено активни в началните минути бяха атакуващите футболисти Маркъс Рашфорд, Златан Ибрахимович и Хенрих Мхитарян.

НА ЖИВО: Андерлехт - Манчестър Юнайтед, белгийците изравниха от нищото!

Срещата е от 22,05 часа

Първата опасност в двубоя дойде след малко повече от четвърт час игра, когато Маркъс Рашфорд центрира по земя към Златан, ударът на шведа бе избит от вратаря, а при добавката Лингард от няколко метра пред вратата удари страничната греда!

В 37-та минута логичното се случи - Манчестър вкара.

Поредната атака на "червените дяволи" намери Рашфорд, който стреля от движение от точката на дузпата, вратарят Робен отново успя да избие, но Мхитарян от малък ъгъл вкара кълбото в мрежата - 1:0!

Резултат, при който двата отбора се оттеглиха на почивка.

През второто полувреме картината на терена не се промени особено, с изключение на първите пет минути, в които се забеляза моментен порив в редиците на домакините, но той не доведе до чисти положения пред вратата на Серхио Ромеро.

Снимка 288602

Юнайтед продължи да е по-опасният отбор, а Мхитарян засече в наказателното поле центрирана топка от Дармиан, но ударът на арменеца мина до гредата. Коварен удар на резервата Маруан Фелайни пък бе уловен от Робен, макар че топката тупна пред вратаря.

Най-чистото положение в мача изпусна Пол Погба в последните 10 минути. Французинът бе изведен от Златан Ибрахимович сам срещу белгийския страж, който отново бе на висота и опази мрежата си от втори гол.

Андерлехт изравни сякаш от нищото.

В 86-та минута прострелно центриране от левия фланг бе засечено с глава от Дендонкер, който фиксира крайното 1:1!

Реваншът на "Олд Трафорд" е другата седмица.