Манчестър Юнайтед успя да победи Андерлехт след инфарктен 120-минутен мач на "Олд Трафорд". "Червените дяволи" се класираха на полуфиналите в Лига Европа с общ резултат 3:2.

Снимка 289600

ТОПСПОРТ проследи случващото се на "Театъра на мечтите" на живо:

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед - Андерлехт, Рашфорд бележи за 2:1!

Първият двубой завърши с 1:1

Футболистите на Жозе Моуриньо стартираха с неспирни атаки още от първите минути на срещата. Джеси Лингард бе първият, който опита да разколебае защитата на Андерлехт. Той обаче, не успя да овладее добре топката и пасът му не достигна до Златан Ибрахимович, който бе добре пласиран в наказателното поле на белгийците. Играчите на Рене Вайлер мигновенно отвърнаха на Юнайтед и минута по-късно, Леандер Дендонкер получи прекрасен пас и без да се замисли, пробва далечен удар към вратата, пазена от Серхио Ромеро. 30-метровият шут обаче, премина точно над напречната греда за късмет на "дяволите".

В 9-ата минута Хенрин Мхитарян откри резултата на "Олд Трафорд", след като шутира в долния ляв ъгъл и не остави никакви шансове на вратаря.

Четири минути по-късно, Лингард опита силен удар, насочен към десния ъгъл на вратата, но Рубен бе на мястото си и не позволи на топката да влети за втори път в мрежата му. За момент Юнайтед остана с човек по-малко на терена, тъй като Маркос Рохо бе изведен след сблъсък с Кипчу, след който се наложи да бъде заменен от Дейли Блинд, тъй като Моуриньо не искаше да рискува здравето му.

Снимка 289593

В 28-ата минута Андерлехт получи прекрасен шанс да изравни резултата, след като Пол Погба извърши нарушение непосредствено до своето наказателно поле. Юри Тилеманс бе футболистът, който застана зад топката при изпълнението на свободния удар, но стреля право в ръцете на Серхио Ромеро и пропиля перфектната възможност за своя тим.

Само 4 минути след провала, Софиан Хани отбеляза така търсенето изравнително попадение и върна интригата в мача.

До края на първата част, Юнайтед опита на няколко пъти отново да поведе в резултата, но късметът не се усмихна на "червените дяволи".

Снимка 289622

Второто полувреме отново започна с натиск на Манчестър. Не бяха изминали и 4 минути от началото и Люк Шоу успя да премине през защитата на Андерлехт и да подаде на Джеси Лингард, но той се размина с топката точно пред вратата на Рубен и не успя да се възползва от създалата се голова възможност. Логично "червените дяволи" търсеха шанс за второ попадение. Най-доброто такова дойде в 55-ата минута, когато Антонио Валенсия видя открилия се Златан Ибрахимович и с чудесен далечен пас успя да намери шведа, който бе в добра позиция да стреля. Точно преди да успее да изпълни удара обаче, страничният съдия вдигна своя флаг, но останаха съмнения дали нападателят бе в засада.

До края на редовните 90 минути, Ибра на няколко пъти пробва да покоси вратата, пазена от Рубен, но единствено записа името си в статистиката с неуспешни удари. В 71-ата минута вратарят на Андерлехт направи невероятно спасяване след шут именно на шведа. Стражът изби топката с левия си крак.

Снимка 289595

В 85-ата минута Юнайтед отново бе близо до победно попадение. Златан се откъсна в центъра и подаде на Погба, който намери добре позиционирания пред вратата Рашфорд, но флагът на страничния съдия бе вдигнат. И при тази засада останаха съмнения, тъй като Маркъс се намираше на една линия със защитниците на Андерлехт. Четири минути по-късно отново младока бе в центъра на събитията. Ибра му подаде в наказателното поле, но той не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

Срещата на "Олд Трафорд" завърши при резултат 1:1 в редовното време и полуфиналистът бе решен след изиграни две продължения по 15 минути.

Снимка 289625

Първото продължение започна лошо за отбора на Специалния. Ибрахимович бе заменен принудително заради контузия, която тепърва ще се изяснява колко точно сериозна е.

Пол Погба напомни за себе си с атрактивно изпълнение в 92-ата минута. Халфът опита удар със задна ножица, но топката се отби в крака на Спаич.

Снимка 289624

В 101-ата минута втори гол на Юнайтед бе отменен. Този път заради нарушение на Маруан Фелайни, който скочи за висока топка и удари футболист на Андерлехт. Решението на съдията бе правилно. До края на първото продължение, възпитаниците на Моу не успяха с нищо да изненадат съперника и то завърши отново при резултат 1:1.

Това обаче се промени още две минути след началото на второто продължение! Маркъс Рашфорд успя да изпрати Манчестър Юнайтед на полуфинал в Лига Европа след брилянтно изпълнение.

Така Юнайтед все повече се приближава към мечтания финал, който ще осигури на "червените дяволи" директно участие в Шампионска лига през следващия сезон.