Отборът на Манчестър Юнайтед се класира за елиминационната фаза на Лига Европа. "Червените дяволи" заеха второто място в своята група А, след като спечелиха гостуването си на украинския Зоря с 2:0.

Грандът реши всичко в своя полза през втората част, когато точни бяха Мхитарян и Златан Ибрахимович.

Така селекцията на Жозе Моуриньо събра актив 12 точки, който обаче не бе достатъчен за британците да бъдат сред поставените при жребия в понеделник (същото важи и за нашия Лудогорец). Първото място тук е за Фенербахче, който триумфира срещу Фейенорд с 1:0.

Снимка 267193

Времето в украинската столица затрудняваше максимално и двата отбора. Теренът беше твърд, което предвещаваше много физически сблъсъци и лимитираше красивите отигравания до минимум. Първото сериозно предизвикателство в този двубой бе отправено от домакините. Продължителна атака на Зоря завърши с подаване към Игор Харатин, който от границата на наказателното поле отправи много тежък изстрел. Серхио Ромеро обаче бе на своето място и изби, а при добавката ударът на Петриак облиза външната част на мрежата.

Отговорът на Юнайтед бе предаден от Пол Погба, който на два пъти пробва изстрели от далечно разстояние. При вторият коженото кълбо мина опасно близко до дясната греда на Левченко.

Източноевропейските страсти си проличаха най-силно в 30-ата минута, когато феновете на Зоря хвърлиха бомбичка на няколко метра пред стража на гостите Ромеро. За радост на аржентинеца, взривът го "рани" само психически. Когато нещата не се получаваха по "нормалния" начин, звездите на Юнайтед пробваха да променят статуквото с красиво отиграване. В 38-ата минута Ерик Баий блесна с акробатична задна ножица след корнер, която обаче не затрудни по никакъв начин вратаря Левченко.

Зоря - Манчестър Юнайтед 0:2 (Развой на срещата по минути)

"Червените дяволи" се разминаха с Лудогорец

Подновяването на играта донесе много радост за гостите. Селекцията на Жозе Моуриньо реализира гол още в 48-ата минута, а автор на попадението стана уж нароченият за гонене от Специалния - Хенрих Мхитарян. Арменецът открадна една топка в центъра, след което с фантастичен индивидуален рейд задмина двама бранители на Зоря и с лекота преодоля безпомощния Левченко. Юнайтед можеше да реши всички в този мач още в 55-ата минута, ала късметът не бе със Златан Ибрахимвич. Шведът отправи изстрел без подготовка от опасна позиция, ала Левченко се бе позиционирал акуратно и улови.

Снимка 267192

През следващите мигове домакините погледнаха малко по-смело към вратата на Ромеро. Нападението на Зоря обаче бе отчаяно от добрите намеси на централния бранител Ерик Баий, който се завърна в игра след повече от месец принудителна почивка.

Две минути преди края на срещата остана време и за Златан Ибрахимович, който съумя да реализира дежурното си попадение. Пол Погба демонстрира отличен поглед върху играта, извеждайки шведа сам срещу Левченко. За Ибра пък остана най-лесното и хладнокръвно прати коженото кълбо в незащитения ъгъл на младия украинец.

В другия мач от групата, Фенербахче бетонира първото си място, след като спечели тежкото си гостуване на Фейенорд с 0:1. Ротердамци също имаха шанс за класиране сред първите два тима, но надеждите им бяха направени на пух и прах след гол на Муса Соу в 22-ата минута. Камерунецът се възползва от кошмарна грешка в отбраната на домакините и с ефектна задна ножица не остави никакъв шанс на Брад Джоунс.