Манчестър Юнайтед се класира за 1/4-финалите в турнира Лига Европа.

Английският гранд бе домакин на Ростов в среща-реванш от осминафиналите на надпреварата, като битката на стадион "Олд Трафорд" завърши при минималното 1:0 в полза на "червените дяволи".

Те смачкаха опонента си, като по всяка вероятност притежаваха топката през поне 70% от времето, но цифрово изражение от този им превес нямаше през доста голяма част от сблъсъка.

Единственият гол в срещата бе дело на Хуан Мата, разписал се 20 минути преди последния съдийски сигнал.

Снимка 283897

Така след 1:1 в първия мач, Юнайтед продължава напред в турнира.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на Театъра на мечтите:

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед - Ростов

"Червените дяволи" без Рууни и Марсиал

През първото полувреме футболистите на домакините натикаха съперника си в половината му и с изключение на един-два случая не му позволиха да излезе за дълъг период от време от нея.

Акциите на "червените дяволи" се развиваха основно по фланговете, като в последствие бяха осъществявани центрирания в пеналта на Ростов, които обаче така и не доведоха до отбелязване на попадение.

Снимка 283881

Още в 6-ата минута Златан Ибрахимович стреля в гредата, след разбъркване в малкото наказателно поле. Шансът беше на страната на гостуващия състав.

В следващите 20-ина минути много футбол на "Олд Трафорд" не се игра, като Юнайтед владееше топката, но не стигаше до 100%-ви ситуации за отбелязване на гол, а "жълтите" в този мач се защитаваха с всички налични свои футболисти.

След около половин час игра Мхитарян се отчете не с един, а с цели два пропуска, като първо не успя да се разпише с далечен изстрел, а в последствие се опита да прехвърли Медведев, но кълбото мина на сантиметри от целта.

Снимка 283879

В 34-ата минута Ибрахимович изпробва устойчивостта на една от страничните греди, стреляйки с всичка сила в нея. Топката едва не се върна обратно в него.

В самия край на полувремето Медведев спаси сигурен гол на Погба, който сякаш не можеше да повярва, че не се е разписал, хващайки се с двете ръце за главата. Така или иначе през първите 45 минути попадения на "Олд Трафорд" не паднаха.

Снимка 283877

Второто полувреме бе досущ като първото, като отново Юнайтед бе пълен хегемон на случващото се на терена.

Топката обаче така и не преминаваше голлинията на Медведев, като бе спасявана от сража на Ростов, избивана в последния момент от бранител или пък просто отказваше да попадне в очертанията на целта.

В 71-ата минута обаче съпротивата на гостите рухна, като при центриране отдясно Златан отигра топката по феноменален начин с пета към Мата, който разпечата вратата на Ростов, разписвайки се за 1:0.

До края на мача резултатът не беше променен и това окончателно обезпечи присъствието на Юнайтед на 1/4-финалите в надпреварата.

Така съставът продължава пътя си към заветната цел - титлата от надпреварата, която ще позволи на отбора да се състезава на възможно най-високо европейско ниво през следващия сезон.