Манчестър Юнайтед очаквано продължава на 1/8-финалите в турнира Лига Европа. Английският гранд не срещна особени трудности и в реванша срещу Сент Етиен.

"Червените дяволи" триумфираха отново, този път с 1:0 на френска земя.

Първият двубой бе приключил с убедителна победа с 3:0, която даваше явно предимство на манчестърци за класиране на осминафиналите.

Манчестър Юнайтед победи Сент Етиен с 3:0

Крал Ибра почти класира Манчестър Юнайтед на 1/8 финалите в Лига Европа

Ибрахимович се развихри с хеттрик

На "Жофроа Гишар" французите трябваше да рискуват, за да опитат някакво чудо. Вместо това, обаче, Мхитарян отбеляза още един гол за Юнайтед и англичаните поведоха с 1:0 и на чужд терен.

Хуан Мата центрира, а арменецът засече топката и я прати в мрежата в 16-ата минута.

В 23-ата минута след удар на Хуан Мата и два рикошета се наложи вратарят Стефан Рюфие да прави спасяване на голлинията.

Манчестър Юнайтед без Уейн Рууни и в реванша срещу Сент Етиен

Юнайтед без Рууни и в реванша срещу Сент Етиен

И Фил Джоунс е контузен

В 25-ата минута голмайсторът Мхитарян напусна принудително заради контузия, сменен от Рашфорд.

Юнайтед остана с 10 души в 63-ата минута.

Тогава Байи получи втория си жълт картон, след като три минути по-рано бе получил първия. И в двата случая за груби влизания.

Това обаче не помогна особено на французите, които видимо не вярваха, че могат дори да пробват малко вероятен обрат и загубиха това съперничество с общ резултат 0:4.