Наполи и Виляреал не успяха да се победят в първи мач по между си от 1/16 -финалите на Лига Европа и завършиха наравно 0:0.

Двубоят на стадио „Сан Паоло" започна доста нервно, а в първите минути двата отбора направиха безброй много грешки при подаванията си и логично до опасни ситуации пред двете врати трудно се стигаше. Все пак в 22-ата минута Звездата на домакините Единсон Кавани изпробва удар от средно разстояние, но не уцели вратата на Виляреал. Постепенно „жълтата подводница" изравни играта, но атаките на испанците стигнаха само до границата на наказателното поле на Наполи.

След почивката почти нищо на терена не се промени. Все пак неаполитанците бяха по-активния отбор през тази втора част. Домакините опитаха няколко атаки още в първите минути на втората част, но отново без успех. В 73-ата минута Кавани получи отличен пас и с глава вкара топката в мрежата, но главният съдия на двубоя не зачете попадението поради засада. Няколко минути по-късно Лавеци бе изведен сам срещу стража на Виляреал, но ударът му бе спасен. В края Валеро можеше да донесе победата за гостите, но ударът му бе отбит от Морган Де Сантис. В края на мача от игра за два жълти картона бе отстранен Салваторе Ароника.

Така всичко в този сблъсък ще се реши в реванша в Испания.

Наполи: Де Сантис, Ароника, Кавани, Досена, Маскара, Маджио, Кампаняро, Йебда, Лавеци, Гаргано, Крибари

Виляреал: Лопес, Гонзало, Мусачо, Нилмар, Касорла, Капдевия, Сена, Валеро, Сориано, Роси, Гаспар