Отборът на Андерлехт спечели героична точка срещу Аякс в двубой от група "А" на турнира Лига Европа. Белгийският гранд стигна до равенство 1:1, въпреки че в 82-ата минута остана с човек по-малко при резултат 0:1.

След нулево първо полувреме Денис Ромедал откри резултата в 73-ата минута. Девет минути по-късно Жел ван Дам получи червен картон и утежни положението на своя тим. Въпреки това белгийците не се отказаха да гонят точката и в 86-ата минута Легеар изравни.

В другият двубой от групата Динамо (Загреб) постигна класическа победа като гост на Тимишора.

Лидер в групата е Андерлехт с 4 точки. Динамо (Загреб) има 3. Аякс е с 2, а Тимишоара само с 1.
В следващия кръг Аякс ще се изправи срещу Димано, а Андерлехт играе с Тимишоара.