Нюкасъл изненада неприятно устремилия се към призовите позиции в класирането на английското футболно първенство състав на Уест Хем.

"Свраките" спечелиха домакинството си на собствен терен с 3:2.

Гостуващият тим приключи срещата с човек по-малко, като още след 36 минути игра от терена бе изгонен Крейг Доусън.

Снимка 527481

Източник: Twitter

Въпреки че играха повече от полувреме в намален състав, гостите имаха своите възможности да стигнат до победата.

Липсата на късмет обаче им попречи да продължат оспорваната битка за попадане в Топ 3 на подреждането и съставът ще трябва да чака грешка на конкурентите си в класирането.

Резултатът беше открит в 36-ата минута, когато Иса Диоп опита да изчисти една топка току пред Фабиански, но вместо това я прати в мрежата, пред учудения поглед на вратаря.

Снимка 527491

В атаката при отбелязването на гола, Доусън извърши грубо нарушение на самата централна линия от игрището. След попадението той видя червения цвят на картона и остави състава си с човек по-малко.

Само 5 минути след това центриране в полето на Нюкасъл завари неподготвен Лукаш Фабиански, който изпусна кълбото, пращайки го право в краката на Жоелинтон, който се разписа от няколко сантиметра разстояние.

Снимка 527492

В 73-ата минута Диоп отчасти се реваншира за грешката си от по-рано и отбеляза с глава за 2:1.

Снимка 527490

Резултатът беше изравнен десет минути преди края, когато Джеси Лингард вкара дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле.

Седем минути преди края Джо Уилок се превърна в герой за домакините, засичайки с глава топката в мрежата за крайното 3:2.

Така Нюкасъл се отдалечи от зоната със застрашените от изпадане състави, а Уест Хем остава под номер 4 в подреждането.