Манчестър Юнайтед загуби с 1:2 гостуването си на Уест Хем в мач от 9-тия кръг на Висшата лига. "Червените дяволи" изиграха добро пълно полувреме, белязано от куп пропуски. След почивката обаче Крисенсио Самървил (74) даде аванс за домакините.

Каземиро изравни в 81-та минута, а в продължението на мача "чуковете" удариха след спорна ситуация в наказателното поле на гостите. Джаръд Боуен все пак реализира от отсъдената дузпа и донесе победата на лондончани.

По този начин Уест Хем мина Ман Юнайтед в класирането. Двата отбора имат по 11 точки и голова разлика -3. Заради повечето отбелязани голове обаче "Чуковете" са 13-ти, докато "Червените дяволи" 14-ти.

Снимка 688555

Източник: Gettyimages

Ман Юнайтед започна много силно срещата, но многото пропуски лишиха тимът на Ерик Тен Хаг от поне един гол през първото полувреме. Още във втората минута Бруно Фернандеш намери Алехандро Гарначо сам около точката на дузпа, но аржентинецът стреля в напречната греда.

Малко след това Фернандеш пак изведе Гарначо сам срещу Лукаш Фабиански. Аржентинецът можеше и да комбинира с Маръс Рашфорд, но предпочете удар и прати топката на метър от страничната греда.

В 12-та минута и Расмус Хойлунд направи сериозен пропуск, след като не успя да се разпише отблизо.

Всички тези пропуски обяче бледнееха пред това, което направи Диого Далот след половин час игра. Бруно Фернадеш изведе сънародника си зад отбраната на домакините, Далот преодоля и вратаря Фабиански, но не успя да реализира в опразнената врата. Португалецът прати топката над вратата.

Снимка 688553

След почивката лондончани изравниха играта и погледнаха по-смело към противниковата врата. Така се стигна до 74-та минута, когато "чуковете" поведоха в резултата. Дани Ингс получи хубава топка в наказателното поле, но не успя да отправи достатъчно добър удар. Топката обаче отиде към далечната греда, където Крисенсио Самървил се хвърли на шпагат и чукна топката в мрежата - 1:0.

Ерик Тен Хаг реагира и пусна в игра Джошуа Зиркзее, който малко след това беше в основата на изравнителния гол. След центриране в наказателното поле на "чуковете" Зиркзее продължи топката с глава към далечната греда, където Каземиро успя да я отклони в мрежата - 1:1.

До края Ман Юнайтед се опита да натисне, като в 85-та минута Амад Диао стреля от далечно разстояние, но право в ръцете на Фабиански.

В 89-та минута Уест Хем получи дузпа. След разбъркване в наказателното поле на "Червените дяволи" Ингс и Де Лихт се сблъскаха. Нападателят дори в един момент игра с ръка. Въпреки това реферът прегледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка. Джаръд Боуен пое отговорността и с прекрасен ъгъл в долния ляв ъгъл на вратата реализира за 2:1