Отборът на Тотнъм постигна убедителна победа над Уест Хем с 4:1 в лондонско дерби от осмия кръг на английската Висша лига. "Шпорите" осъществиха впечатляващ обрат срещуградския си съперник и разклатиха стола на мениджъра на "чуковете" Хулен Лопетеги. Мохамед Кудус даде аванс на гостите, докато попаденията за "шпорите" дойдоха чрез Деян Кулушевски, Ив Бисума, автогол на Алфонс Ареола и Хюн-Мин Сон. Тотнъм е шести с 13 точки в актива, а Уест Хем осем места по-назад с 8 пункта.

Двата тима се втурнаха в атаки още от началните минути. Бренан Джонсън и Хюн-Мин Сон отправиха удари за "шпорите", докато за "чуковете" Мохамед Кудус направи опит за гол, но неуспешен.

В 18-ата минута опит на гостите обаче бе успешен и точно Кудус ликуваше, след като се възползва от подаване на Джаред Боуен. Английското крило проби отдясно на наказателното поле и намери бившия играч на Аякс на втора греда.

Водачеството на "чуковете" се задържа само 18 минути. Тотнъм изравни в 36-ата чрез Деян Кулушевски, комбинирал в хода на атаката с Джеймс Мадисън. Шведът вкара с хубав удар в близкия ъгъл.

Обратът за Тотнъм бе факт малко след почивката. Дестини Удоджи намери свободния Ив Бисума в наказателното поле, а полузащитникът направи 2:1.

180 секунди по-късно Жан-Клер Тодибо прати топката в собствената си врата, а това покачи резултата до 3:1. Алфонс Ареола се опита да пресече с крак подаване от фланга, но заби топката в крака на Тодибо.

След точно час игра Хюн-Мин Сон оформи крайното 4:1 след хубава самостоятелна акция.

Четири минути преди края на редовното време Уест Хем остана и с 10 души на терена. Авторът на гола за "чуковете" Кудус бе изгонен.

След тази победа Тотнъм излизе на шеста позиция в класирането с актив от 13 точки, докато Уест Хем е осем места по-назад с 8.

Брайтън - Тотнъм 3:2 в среща от Висшата лига