Ливърпул победи Уест Хем с 5:1 и продължава към третия кръг на "Карабао Къп". Мърсисайдци трябваше да правят обрат на "Анфийлд" в мач, в който Арне Слот направи голям брой промени по състава. "Червените" са носители на трофея от миналия сезон и започнаха от днес защитата на титлата си.

Лондончани имаха няколко възможности да отбележат първи и в крайна сметка поведоха в 21-ата минута. Тогава Джарел Куанса си отбеляза автогол, след като Уатару Ендо не успя да изчисти топката, а я изрита в защитника. Мърсисайдци обаче отговориха светкавично и само четири минути след това изравниха. Попадението бе дело на Диого Жота. Така двата тима се прибраха на почивката при равенство.

Именно португалецът осъществи пълния обрат с гол в 49-ата минута. Мохамед Салах сложи край на интригата с гол в 74-ата минута, а три след това гостите останаха с човек по-малко, след като Едсон Алварес беше изгонен. Коди Гакпо пък оформи крайния резултат с два гола в края на срещата.

Арсенал - Болтън 5:1 в мач от "Карабао Къп"