Николас Джаксън вкара два гола и записа асистенция, за да може Челси да победи с 3:0 Уест Хем в първи мач от петия кръг на английското първенство по футбол.

Така "сините" излязоха на второ място в класирането с две точки зад лидера Манчестър Сити, който е със 100-процентов актив.

Уест Хем е 14-и с едва четири точки и шест по-малко от днешния си съперник. Представянето на "чуковете" пък поражда много съмнения дали Хулен Лопетеги ще се задържи за дълго в ролята си на техен мениджър.

Джаксън изведе Челси напред в резултата в четвъртата минута, когато получи подаване от Джейдън Санчо в наказателното поле и преодоля с лекота вратаря. Само 14 минути по-късно сенегалският национал се разписа и след асистенция на Мойзес Кайседо, а Коул Палмър бе точен в началото на второто полувреме за крайното 3:0. Той вкара след асистенция на Джаксън.

Гуардиола: Мачът с Арсенал няма да реши нищо