Ливърпул победи Болтън с 3:0 пред 43 000 зрители на „Анфийлд" в среща от 19-ия кръг на Премиършип.

„Мърсисайдци" започнаха силно срещата и поведоха в 26-та минута с гол на Алберт Риера, който засече с крак центриране от корнер на Стивън Джерард.

Второто полувреме Роби Кийн отбеляза два гола за пет минути, с което направи резултата класически. Първо в 53-та минута ирландецът получи добър пас в наказателното поле и на скорост матира вратаря Яскелайнен.

Пет минути по-късно домакините направиха много бърза контра атака започната от вратаря Рейна, преминала през Алонсо. Испанецът изведе отдясно Бенаюн и той с едно докосване намери Кийн, който от движение отбеляза втория си гол в мача. В последната минута Кийн можеше да запише и хеттрик, но ударът му мина встрани от вратата.

Голмайстори: Алберт Риера (26), Роби Кийн (53,58)

Жълти картони: Кевин Нолан, Гавин Маккан (Болтън), Даниел Агер (Ливърпул)

Стадион: "Анфийлд"

Зрители: 43 000

Ливърпул: Пепе Рейна, Сами Хюпия, Даниел Агер, Емилиано Инсуа, Джейми Карагър, Стивън Джерард (Лукас Лейва 73), Алберт Риера (Набир Ел Зар 69), Шаби Алонсо, Йоси Бенаюн, Роби Кийн, Дирк Кайт (Давид Нгог 77)

Болтън: Юси Яскелайнен, Джейлойд Самуел (Кевин Дейвис 46), Гари Кейхил, Гретар Стейнсон, Анди О'Брайън, Кевин Нолан, Фабрис Муамба, Матю Тейлър (Мустафа Рига 63), Рикардо Гарднър, Гавин Маккан, Йонах Елмандер (Еби Смоларек 63)