Отборът на Ливърпул си върна четвъртото място в Премиър лийг. Селекцията на Юрген Клоп очаквано си набави три точки от последния в таблицата Суонзи.

"Мърсисайдци" безпроблемно триумфираха с 5:0 като с два гола изпъкна Роберто Фирмино. Другата бразилска звезда Фелипе Коутиньо се отчете с попадение и асистенция, а слава имаше и за младите Тренд Алекзандър-Арнолд и Алекс Окслейд-Чембърлейн. За последния пък това беше дебютно попадение с екипа на "червените".

Ливърпул - Суонзи 5:0 (Развой на срещата по минути)

Без изненада на "Анфийлд"

"Лебедите" пък с нищо не доказаха, че заслужават поне точка на "Анфийлд", като спасението им в елита ще бъде истински подвиг.

Снимка 330946

Още от първия съдийски сигнал на Кевин Френд, домакините поеха тотален контрол над срещата. Така и логично се стигна до 5-ата минута, в която мърсисайдци се добраха до първия си гол в мача. Роберто Фирмино отне чисто топката от Джордан Аю и веднага продължи към Мо Салах. Египтянинът от своя страна пусна за колегата си в атака Коутиньо, който с премерен изстрел, извън наказателното поле, "препарира" Лукаш Фабиански за 1:0. Попадението на бразилеца бе под №12 за него през тази кампания.

Обзор на мачовете от кръга във Висшата лига

Евертън продължава без загуба при Големия Сам, драма на Борнемут - Уест Хям

Втората половина на декември определено не е щастлива за Лестър

Въпреки трагичното начало, Суонзи бързо можеше да се върне в мача. 120 секунди по-късно, отбраната на Ливърпул даде първия си "подарък" на съперника. Тренд Алекзандър-Арнолд увисна при центриране към Аю, който дори успя да играе с глава от чудесна позиция. Миньоле все пак беше на своето място и улови.

Снимка 330948

Бързите атаки на Ливърпул не спираха да водят до възторг трибуните на "Анфийлд". При поредната такава в 12-ата минута, макар и диагонално, Коутиньо стигна почти до стража на съперника, но изненадващо реши да върне към връхлитащия от дъгата Андрю Робъртсън. Изстрелът на шотландския национал обаче премина на сантиметри от сглобката.

Мохамед Салах загатна за огромния си потенциал малко след това, когато негов самостоятелен рейд по крилото се трансформира в пробив към наказателното поле на съперника. Египтянинът вече виждаше как праща топката с техничен удар в незащитения ъгъл на Фабиански, но в последния момент, на пътя на удара застана Алфи Моусън.

Последваха едни доста скучни 20 минути, през които нито един от двата тима не стигна до нещо по-креативно в предни позиции.

Челси пречупи Брайтън след почивката с два испански гола

"Сините" се измъчиха през първото полувреме

В мига, когато Ливърпул започна да играе по-бързо, головите опасности пред Суонзи се заредиха едни след други. Пет минути преди паузата, домакините поискаха дузпа, след като Салах падна малко пред голлинията след контакт с Алфи Моусън. Реферът Кевин Френд обаче остана безмълвен, навличайки си гнева на пълния "Анфийлд".

Снимка 330947

Мърсисайдци демонстрираха, че са "царете на пропуска" в последната възможна секунда на полувремето. Роберто Фирмино с лекота се озова сам срещу вратаря, но след серия от лъжливи движения, изпрати шута си на сантиметри от левия страничен стълб. Ситуацията пък доведе до лек нервен изблик Юрген Клоп.

Мохамед Салах продължи да тормози тромавите бранители на Суонзи и през втората част. Няколко резки промени на посоката и бързи финтове с топка в крака, откриха пред африканеца фантастичен излаз за удар, който обаче пак попадна в сигурната прегръдка на Фабиански.

Голът на успокоението все пак падна в 52-ата минута. Огромна вина за него пък имаше защитата на "лебедите". Фелипе Коутиньо центрира прецизно от фаул. Роберто Фирмино надбяга персоналния си пазач и на втора греда елегантно удвои преднината на мърсисайдци.

Манчестър Юнайтед не успя да победи Бърнли (ВИДЕО)

Бърнли спря Манчестър Юнайтед насред "Олд Трафорд" след голов екшън! (ВИДЕО)

Ново 2:2 за отбора на Жозе Моуриньо

Логично, след като гардът на гостите от Уелс падна, Ливърпул с лекота стигна и до класиката. Алфи Моусън изчисти едно центриране по възможно най-лошия начин. Топката попадна в краката на връхлитащия в пеналтерията Алекзандър-Арнолд, който с мощен шут под гредата направи 3:0.

Снимка 330951

Веднага, след като играта бе подновена от центъра, кошмарна грешка на Лирой Фер доведе до четвърти гол в мрежата на последния във Висшата лига. Холандският национал "изведе" сам срещу вратаря Мо Салах, който хитро продължи за намиращия се сам Фирмино. За бразилеца пък бе детска игра да реализира своя втори гол в срещата.

До края на срещата, голямото събитие бе свързано с първото попадение на Алекс Окслейд-Чембърлейн като играч на Ливърпул. Английският национал на три пъти изпревари Джордан Аю, като последният от тези случаи се оказа фатален за "лебедите". Завършващият изстрел на Окс пък бе впечатляващ, с техничен удар в далечния ъгъл. Така "червените" фиксираха и своя 10-и успех от началото на сезона.

Снимка 330949

В предпоследния ден от годината, Ливърпул приема Лестър на свой терен, докато Суонзи гостува на Уотфорд.

Тотнъм победи Саутхемптън с 5:2

Принц Хари свали Шиърър и Меси от върха след хеттрик срещу Саутхемптън! (ВИДЕО)