Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 47866

Ливърпул разгроми Суонзи с 5:0

Коледно пиршество на "Анфийлд" - Ливърпул разпердушини "лебедите"

Мърсисайдци си върнаха четвъртото място в Премиършип

82′

ГОООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!!! 5:0!! ОКСЛЕЙД-ЧЕМБЪРЛЕЙН! До края на срещата, голямото събитие бе свързано с първото попадение на Алекс Окслейд-Чембърлейн като играч на Ливърпул. Английският национал на три пъти изпревари Джордан Аю, като последният от тези случаи се оказа фатален за "лебедите". Завършващият изстрел на Окс пък бе впечатляващ, с техничен удар в далечния ъгъл.

78′

Роке Меса отстъпва мястото си на Сам Кулкас.

78′

Последна промяна в лагера на Суонзи.

75′

Последна смяна в лагера на Ливърпул. В игра се появява Милнър вместо Алекзандър-Арнолд.

69′

Лекуващият дълго време контузия - Адам Лалана също се появява в игра. Излиза Мохамед Салах.

68′

Юрген Клоп съхранява свежестта на своя тим, след като пуска в игра Доминик Соланке вместо Роберто Фирмино.

Снимка 330950

66′

ГОООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! 4:0!! РОБЕРТО ФИРМИНО! Веднага, след като играта бе подновена от центъра, кошмарна грешка на Лирой Фер доведе до четвърти гол в мрежата на последния във Висшата лига. Холандският национал "изведе" сам срещу вратаря Мо Салах, който хитро продължи за намиращия се сам Фирмино. За бразилеца пък бе детска игра да реализира своя втори гол в срещата.

64′

ГОООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! 3:0!!! АЛЕКЗАНДЪР-АРНОЛД! Логично, след като гардът на гостите от Уелс падна, Ливърпул с лекота стигна и до класиката. Алфи Моусън изчисти едно центриране по възможно най-лошия начин. Топката попадна в краката на връхлитащия в пеналтерията Алекзандър-Арнолд, който с мощен шут под гредата направи 3:0.

62′

Първа промяна в мача. Ейбръхам заменя друг млад нападател на Суонзи - Оливър МакБърни.

55′

Първи жълт картон в мача. Получава го Мартин Олсон, който спря откъсващия се Фирмино.

52′

ГООООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! 2:0!!! ФИРМИНО! Голът на успокоението все пак падна в 52-ата минута. Огромна вина за него пък имаше защитата на "лебедите". Фелипе Коутиньо центрира прецизно от фаул. Роберто Фирмино надбяга персоналния си пазач и на втора греда елегантно удвои преднината на мърсисайдци.

49′

САЛАХ! Мохамед Салах продължи да тормози тромавите бранители на Суонзи и през втората част. Няколко резки промени на посоката и бързи финтове с топка в крака, откриха пред африканеца фантастичен излаз за удар, който обаче пак попадна в сигурната прегръдка на Фабиански.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

45+1′

КАКЪВ ПРОПУСК!! Мърсисайдци демонстрираха, че са "царете на пропуска" в последната възможна секунда на полувремето. Роберто Фирмино с лекота се озова сам срещу вратаря, но след серия от лъжливи движения, изпрати шута си на сантиметри от левия страничен стълб. Ситуацията пък доведе до лек нервен изблик Юрген Клоп.

Снимка 330951

40′

ДОМАКИНИТЕ ИСКАТ ДУЗПА! В мига, когато Ливърпул започна да играе по-бързо, головите опасности пред Суонзи се заредиха едни след други. Пет минути преди паузата, домакините поискаха дузпа, след като Салах падна малко пред голлинията след контакт с Алфи Моусън. Реферът Кевин Френд обаче остана безмълвен, навличайки си гнева на пълния "Анфийлд".

33′

Темпото на игра падна значително. Интересните положения липсват, а изненадващо, инициативата вече е в краката на футболистите на Суонзи.

25′

САЛАХ!! Мохамед Салах загатна за огромния си потенциал малко след това, когато негов самостоятелен рейд по крилото се трансформира в пробив към наказателното поле на съперника. Египтянинът вече виждаше как праща топката с техничен удар в незащитения ъгъл на Фабиански, но  в последния момент на пътя на удара застана Алфи Моусън.

22′

Суонзи продължаваше да губи лесно топката и това доведе до добра ситуация за Ливърпул в 22-ата. Емре Джан отправи акуратен изстрел по земя, който все пак не успя да накаже "лебедите" за втори път.

12′

Бързите атаки на Ливърпул не спираха да водят до възторг трибуните на "Анфийлд". При поредната такава в 12-ата минута, макар и диагонално, Коутиньо стигна почти до стража на съперника, но изненадващо реши да върне към връхлитащия от дъгата Андрю Робъртсън. Изстрелът на шотландския национал обаче премина на сантиметри от сглобката.

Снимка 330946

7′

ШАНС ЗА СУОНЗИ! Въпреки трагичното начало, Суонзи бързо можеше да се върне в мача. 120 секунди по-късно, отбраната на Ливърпул даде първия си "подарък" на съперника. Тренд Алекзандър-Арнолд увисна при центриране към Аю, който дори успя да играе с глава от чудесна позиция. Миньоле все пак беше на своето място и улови.

5′

ГОООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! 1:0!! ФЕЛИПЕ КОУТИНЬО! Още от първия съдийски сигнал на Кевин Френд, домакините поеха тотален контрол над срещата. Така и логично се стигна до 5-ата минута, в която мърсисайдци се добраха до първия си гол в мача. Роберто Фирмино отне чисто топката от Джордан Аю и веднага продължи към Мо Салах. Египтянинът от своя страна пусна за колегата си в атака Коутиньо, който с премерен изстрел, извън наказателното поле, "препарира" Лукаш Фабиански за 1:0. Попадението на бразилеца бе под №12 за него през тази кампания.

1′

29. Доминик Соланке 35. Ренато Санчес

Отборите на Ливърпул и Суонзи се изправят един срещу друг в късния мач от празничния 20-и кръг във Висшата лига. Битката на "Анфийлд" е от съществено значение и за двата състава, които обаче имат коренно различни цели през тази кампания.

Домакините се намират на четвъртата позиция във временното класиране. Очакванията са за комфортен успех над "лебедите", но именно тимът от Уелс беше този, който в началото на 2017 година надви "червените" с 3:2 насред техен терен. Големите проблеми на Юрген Клоп продължават да са слабата защита и вратар. В дербито срещу Арсенал, мърсисайдци допуснаха 3 гола за 6 минути, което е абсолютен антирекорд за тях в Премиър лийг.

Мохамед Салах желае трансфер в Реал (Мадрид)

Мо Салах вече не иска в Ливърпул

Желае трансфер в Реал (Мадрид)

Поради този факт, Ливърпул отново ще хвърли всичките си сили в атака, където под пара определено е Мо Салах. Египтянинът обаче сериозно е изкушаван от Реал (Мадрид), което може и да разстрои играта му така както се случи, с трансферна цел №1 на Барселона - Фелипе Коутиньо. Мачът със Суонзи тази вечер пропуска получилият травма в бедрото Джордан Хендерсън. Трайно контузени пък са Адам Богдан, Натаниел Клайн и Алберто Морено.

Суонзи с още два класни варианта за нов мениджър

Провалените Куман и Билич също се натискат за мениджърското място в Суонзи

Кой ще сложи край на "лебедовата" криза?

Гостите ще бъдат водени от своя временен мениджър и все още настоящ футболист - Лион Бритън. Младият специалист успя да открадне точка от Кристъл Палас, но това едва ли ще го направи постоянен вариант за треньор. Медиите на Острова пък спрягат за "Либърти Стейдиъм" специалисти от ранга на Франк Де Бур, Роналд Куман, Роберто Мартинес, Луис ван Гаал и Славен Билич. До последно под въпрос за двубоя пък ще бъдат нападателите Вилфред Бони и Уейн Раутлидж.