Тотнъм размаза Саутхемптън с 5:2 в първия мач от 19-ия кръг на Висшата лига, но прожекторите бяха насочени към звездата на "шпорите" - Хари Кейн.

Нападателят се отчете с хеттрик, който му помогна да подобри рекорд на Алън Шиърър за най-много голове във Висшата лига, както и да задмине Лионел Меси в голмайсторската листа за календарната година.

Голеадата започна в 22-ата минута, когато Хари Кейн засече с глава центриране от фаул, реализирайки 37-ия си гол за 2017 година във Висшата лига - гол, който подобри рекорда от 1995 година на Алън Шиърър.

Кейн обаче не спря и продължи да чупи рекорди. В 39-ата минута английският таран удвои резултата след пас на Сон, а по този начин се превърна в най-резултатният футболист в Европа за последните 12 месеца, задминавайки Меси.

В началото на второто полувреме Саутхемтпън можеше да намали изоставането си, но удар на Лемина срещна гредата. Малко по-късно домакините стигнаха до трети гол чрез Деле Али, а в 51-ата минута Сон вкара за 4:0, завършвайки по прекрасен начин контраатака

Софиен Буфал намали в 64-ата минута, но три минути по-късно отново Принц Хари обра овациите, след елегантно копване за 5:1, реализирайки хеттрик №9 за годината и гол №39 за този период. Общият брой голове на Кейн във Висшата лига набъбна на 96, с които англичанинът изпревари Димитър Бербатов, реализирал общо 94 попадения в надпреварата.

Иначе В 82-ата минута гостите стигаха до втори гол, дело на Душан Тадич, оформяйки крайното 5:2 за Тотнъм.