Манчестър Юнайтед не успя да победи Бърнли, завършвайки при зрелищно 2:2 у дома насред "Олд Трафорд". Същият резултат "червените дяволи" постигнаха и като гост на Лестър преди няколко дни, с разликата, че на "Кинг Пауър" те водеха в резултата до самия край на мача, докато днес ролите бяха разменени.

Самият двубой предложи много емоции и адреналин на зрителите, които на Боксингдей видяха всичко - голове, обрати, екшън, по-твърди сблъсъци и т.н.

Началото бе колкото ударно, толкова и неочаквано!

В 3-ата минута центриране от фаул отляво на наказателното поле доведе до разбъркване пред вратата на Де Хеа, за да завърши с попадение на Ашли Барнс - 1:0 за Бърнли!

Манчестър Юнайтед - Бърнли 2:2, страхотен мач на "Олд Трафорд"!

Срещата започва в 17,00 часа

Попадението обърка плана на домакините, които минути по-късно можеха да допуснат и втори гол, но удар на Гудмундсон от точката на дузпата кацна на напречната греда.

Постепенно играчите на Манчестър Юнайтед установиха натиск, който обаче не водеше до чисти голови положения. Люк Шоу стреля силно извън наказателното поле, но Поуп изби, а малко след това Лукаку се размина с топката при добро центриране пред вратарското поле на Ашли Йънг.

Любопитно е да се отбележи, че "червените дяволи" започнаха с двама чисти нападатели в лицето на Златан Ибрахимович и Ромелу Лукаку.

Ефектът обаче беше обратен, защото след малко повече от половин час игра се стигна до втори гол във вратата на Де Хеа!

Снимка 330921

Дефур изпълни перфектно пряк свободен удар, а топката влетя в левия ъгъл точно под гредата - 2:0 за Бърнли!

Домакините можеха да изравнят секунди по-късно, но удар на Маркъс Рашфорд бе избит от голлинията, а още един такъв на Ибрахимович също бе париран от защитник на Бърнли.

В последната минута на полувремето чудесно изпълнение на Погба като по чудо не влетя в мрежата на Поуп, и така почивката дойде при резултат 2:0 за Бърнли.

Жозе Моуриньо реагира като ужилен на почивката, извършвайки двойна смяна. Португалецът пусна в игра Хенрих Мхитарян и Джеси Лингард, а появата на последния се оказа от значение върху развоя на мача.

Снимка 330930

Точно Лингард направи немислимото, пропускайки на по-малко от два метра, но минути по-късно с майсторско изпълнение с пета английският национал намали на 1:2!

Гостите се прибраха пред собственото си наказателно поле, поради което "червените дяволи" трудно намираха пролуки.

Срещата отиваше към загуба за играчите на Моуриньо, но в добавеното време съдбата намигна на селекцията на португалеца!

Отново на сцената се появи Джеси Лингард, който при меле в наказателното поле нанесе точен удар във вратата на Поуп, оформяйки крайното 2:2!