Отборът на Евертън продължава да няма загуба под ръководството на новия си мениджър - Сам Алърдайс. "Карамелите" откраднаха точка при гостуването си на Уест Бромич Албиън, завършвайки при резултат 0:0.

Като цяло по-чистите положения бяха за домакините като добри възможности за гол пропиляха Крейг Доусън и венецуелският таран Хосе Рондон. По този начин Уейн Рууни и компания запазват деветото си място в таблицата, съперникът им пропусна "златен" шанс пък да излезе от зоната на изпадащите.

Манчестър Юнайтед не успя да победи Бърнли (ВИДЕО)

Бърнли спря Манчестър Юнайтед насред "Олд Трафорд" след голов екшън! (ВИДЕО)

Ново 2:2 за отбора на Жозе Моуриньо

Борнемут и Уест Хям не подобриха положението си в Премиър лийг, след като завършиха при драматичното 3:3. Начало на головото шоу на "Виталити Стейдиъм" дадоха гостите, които поведоха чрез Джеймс Колинс. До почивката паритетът бе възстановен, след като Дан Гослинг се разписа в 29-ата.

Обратът на "черешките" стана пълен в 57-ата, когато в прегръдките на своите съотборници попадна Нейтън Аки. Драмата обаче тепърва започваше. В последните 10 минути, селекцията на Дейвид Мойс съумя да обърне развоя на събитията с две попадения за 7 минути на Мирко Арнаутович. И когато всички в лагера на Уест Хям смятаха, че победата ще бъде тяхна, на сцената се появи звездата на домакините Калъм Уилсън, разписал се в добавеното от съдията време.

Снимка 330941

Още един мач от кръга на "Боксинг дей" завърши при равенство. Хъдърсфийлд не успя да спечели домакинството си на Стоук Сити (1:1). Том Инс даде надежда на новаците с гол в 10-ата минута, но в 60-ата Соби осигури поне точка за "грънчарите".

Втората половина на месец декември не е особено добра за Лестър. "Лисиците" допуснаха второ поражение в последните си три срещи, като тази вечер момчетата на Клод Пюел загубиха визитата си на Уотфорд. "Стършелите" пък за пореден път се доказаха, като отличен домакин и си подпечатаха триумфа с голове на Ваге и автогол на Каспер Шмайхел.

Снимка 330939

Лестър пък определено трябва да съжалява за развоя на срещата, тъй като поведе още в 37-ата минута чрез Рияд Марез, но в крайна сметка така и не успя да задържи своята преднина. Лестър остава на осмото място с актив от 27 точки, докато Уотфорд е на 10-а позиция с две по-малко.