Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители:
90+4′

Край на мача.

Ливърпул победи Манчестър Юнайтед с 2:0

Ливърпул този път не сбърка срещу Юнайтед, "червените" с 13-а поредна победа във Висшата лига

Мърсисайдци се наложиха с 2:0 над "червените дяволи"

90+3′

ГОООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!!!! Мохамед Салах бележи. Египтянинът бе изведен сам срещу Де Хеа и промуши топката под плонжа му за 2:0.

87′

Дало влиза на мястото на Шоу.

83′

Фабиньо влиза на мястото на Мане.

Снимка 462296

82′

Ориги заменя Фирмино.

74′

Мата заменя Перейра.

74′

Грийнууд влиза на мястото на Уилямс.

Снимка 462295

72′

Жълт картон за Шоу.

68′

Алисон спаси удар на Фред от около 20 метра.

67′

Марсиал опита удар от далечна дистанция, Алисон не се затрудни.

66′

Лалана заменя Окслейд-Чембърлейн.

Снимка 462294

59′

Пропуск на Марсиал!!! Французинът направи двойно с Перейра и се измъкна от защитата на Ливърпул. Нападателят обаче не успя да намери очертанията на вратата и прати топката в аут.

57′

Фред проби през центъра, стигна до наказателното поле и нанесе удар, който мина покрай вратата.

52′

Спасяване на Де Хеа! Вратарят отрази удар от Окс.

49′

ГРЕДА!!! Хендерсън стигна до топката в наказателното поле и нанесе удар с левия крак, който срещна гредата.

Снимка 462289

48′

Пропуск на Салах!! Робъртсън проби отляво и центрира в наказателното поле, където Салах бе оставен непокрит, но не успя да насочи топката към вратата.

47′

Магуайър блокира удар от далечна дистанция на Хендерсън.

45′

Начало на втората част.

45+2′

Край на първото полувреме.

45′

Спасяване на Де Хеа! Мане получи отличен извеждащ пас. Сенегалецът остана фронтално срещу испанския вратар и заложи на силен удар, който стражът изби с крак.

44′

Алисон лови силен удар на Перейра от далечна дистанция.

41′

Пропуск на Юнайтед!!! Уан-Бисака свали центриране на далечната греда и с успореден пас опита да намери Перейра. Бразилецът обаче не успя да засече топката във вратата.

Снимка 462291

40′

Първа добра възможност за Юнайтед! Перейра навлезе в наказателното поле на Ливърпул. Бразилецът не посмя да стреля и подаде към Марсиал. Французинът нанесе удар покрай вратата.

35′

Нов отменен гол за "червените'! Вайндалдум получи магичен пас от Мане и изскочи зад отбраната на гостите. Халфът прати топката във вратата, но бе в положение на засада.

Снимка 462290

27′

Ливърпул организира бърза атака. Салах проби отляво и намери Фирмино в наказателното поле. Бразилецът не успя да намери добре топката и кълбото премина покрай вратата.

26′

Жълт картон за Де Хеа.

25′

Гол на Ливърпул е отменен!!! Ван Дайк атакува Де Хеа във въздуха. Вратарят не успя да улови топката, която попадна във Фирмино, а бразилецът я прати във вратата. Попадението бе отменено след намесата на ВАР.

14′

ГОООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!!! Ван Дайк бележи! Защитникът на домакините засече с глава центриране от корнер и откри резултата.

Снимка 462292

9′

Слаб удар с глава на Мане минава покрай вратата.

8′

Жълт картон за Матич.

1′

3. Фабиньо 8. Мата
18. Минамино 14. Лингард
27. Ориги 20. Дало
32. Матип 26. Грийнууд
20. Лалана 3. Баий
48. Джоунс 4. Джоунс

Ливърпул приема Манчестър Юнайтед в голямото дерби на английския футбол. Срещата е от 23-ия кръг на Висшата лига. До момента "червените дяволи" са единственият отбор, който успя да вземе точки от мърсисайдци през тази кампания в Премиърлийг. Срещата на "Анфийлд" започва в 18:30 часа.

Пеп Гуардиола: Няма кой да спре Ливърпул

Испанецът призна, че няма да гледа мача между "мърсисайдци" и Манчестър Юнайтед

Разликата между двата тима в класирането е цели 27 точки. В първия мач на "Олд Трафорд" Адам Лалана спаси тима на Клоп с гол в края за крайното 1:1. Ливърпул се намира в серия от 38 мача без загуба във Висшата лига. При победа днес, "червените" ще увеличат още преднината си пред основния конкурент за титлата Манчестър Сити, който завърши 2:2 с Кристъл Палас. Към момента Пуул имат 13 пункта аванс и два мача по-малко.

За Юнайтед под въпрос е нападателят Маркъс Рашфорд. Аут са още Погба, Мактоминей, Рохо и Туанзебе.

Добри новини за Ливърпул преди двубоя с Манчестър Юнайтед

Фабиньо и Матип се възстановиха от контузиите си и са готови за дербито с "червените дяволи"

За домакините сигурни отсъстващи са Клайн, Милнър и Кейта. Под въпрос остава Ловрен.